Proč se vzdaluji na blogspot

11. února 2016 v 18:38 | Magdaléna
Je asi načase vyjít s pravdou ven. Můj nový blog na blogspotu má už svůj první článek a já se tím tak pomalu ale jistě vzdaluju vodám blog.cz. Není to uspěchané rozhodnutí. Vlastně je to velmi táhlý, rozvláčný až skoro nudný závěr. Nemám moc v plánu se nijak přílišně loučit, neboť ty necelé 3 roky tady nemám v plánu smazat, stejně tak jako nehodlám s psaním přestat. Prostě jen tímto článkem potřebuju nějak vyventilovat to, co jsem v sobě měsíce nechávala jen tak bublat.Blog.cz je platforma (říká se tomu tak?), na které se pohybuji od svých možná 10 let. Když jsem se tedy před skoro třemi lety rozhodla s blogováním znovu začít, nepřemýšlela jsem o jiném prostředí, než je to zdejší. A byla jsem tu moc spokojená.

První otřes důvěry přišel asi tenkrát, jak poměrně dlouhou dobu nefungovala administrace, někomu dokonce celý design a nešlo přidávat články z Chromu. Začali odcházet lidé, které jsem měla ráda, a začali odcházet na blogstpot. (Tímto zdravím Vlastu a milou DaG.)

Občas jsem děvče zvědavé a uživatelskou stránku internetu ráda prozkoumávám, a tak jsem si to tam chtěla vyzkoušet taky. Vůbec mi to ale nešlo, zdálo se mi to chaotické a neuvěřitelně mě rozčilovalo to ustavičné propojování s Gmailem a Picasou. Spokojeně jsem se tedy setrvávala na blog.cz, protože se všechno, co jsem potřebovala, opět vrátilo do pořádku.

Později jsem byla přijata do AK a trošku začala vnímat tu komunitu, která tu blog.cz všude byla (je?). Hodně jsem si členství v AK považovala, líbily se mi všemožné rubriky (Vítáme nováčky, Gurmánka, hádání blogerů, ...) a vždycky jsem cítila jistou hrdost, když se můj článek jen tak objevil na titulce.

Byly tu různé větší či menší roztržky, pokud si pamatuju, tak i Děti revoluce, nebo tak nějak, což jsem ale vnímala spíše okrajově, protože mě fungování blogu v ničem neomezovalo. Nedávala jsem různým kontrolám aktivity členů Ak moc dlouhou životnost.

Je taky asi důležité zmínit, že jsem si vždycky na blog.cz vážila spousty autorů - Teedy, která mi v začátcích ukázala ten správný impulz, Janinky, nad jejíž tvorbou mi zůstával rozum stát, Vendy, která uměla potěšit těmi nejmilejšími komentáři, Ježurky, která je perfektním důkazem že blogovat nemusí jen lidi s koncovkou -náct, případně -cet. Báječné prozáření dne pak přinášely Mengano a Well.Bload. A těch báječných lidí tu bylo a je spousty - Sentencia, PaPája, Pandora, ... Tohle byl ten důvod, proč jsem tu roky setrvávala a nijak zvlášť o tom nepochybovala. Protože na blogspotu či Wordpressu jsem nikoho takového neznala. A stále jsem se cítila víc patřit sem než ke "komunitě", kde 80% blogerek recenzuje kosmetiku. Přišlo mi, že tady je to zkrátka pořád o psaní, o nějakých ideálech a o sdělení. Že jsou tu zkrátka lidé mému srdci bližší. A na tom se toho až zas tolik nezměnilo.

Někdy loni na jaře jsem však o prostředí a vzhledu blogu začala přemýšlet trochu víc. Tenkrát jsem si řekla, že bych přece jenom měla vizuálně trochu hezčí blog, který by působil reprezentativněji. Vzpomněla jsem si na své zklamání s blogspotem a rozhodla se vyzkoušet Wordpress. Řeknu vám, byla jsem jím nadšená, protože najednou jsem mohla mít klidně i 3 menu, totálně jiné rozvržení stránky a hlavně(!) menu rozbalovací(!) Chtěla jsem Wordpress použít primárně jako foodblog, ale nevěděla jsem, jak to bude s časem a chutí vařit na VŠ, a tak jsem nechtěla nic uspěchat, což se ukázalo jako rozumná volba.

Během podzimu loňského roku jsem musela vstřebávat spoustu nových dojmů z vysoké, a tak na blog nezbývalo tolik času jako dříve, ale rozhodně jsem neignorovala vše, co se na blog.cz dělo. Naštvala mě vyskakovací reklama, nedokázala jsem pochopit uzavření AK a spousty dalších věcí.

Dovolte mi malou vsuvku: Blog.cz jsem vždycky vnímala jako uživatelsky jednodušší než všechny ostatní možnosti. Bohužel mi přišlo, že nastavení vzhledu a všeho možného se od doby, kdy mi bylo těch 10 let, prakticky nezměnilo. Jediné, co mohlo působit jako revoluční změna bylo přidání volitelných boxů, což je fajn - s trochou šikovnosti s tím jde spáchat dost, s trochou photoshopu asi ještě víc, ale něco tam neuděláte, ani kdybyste se rozkrájeli (ano, můj sen, rozbalovací menu, odkazy, na které když najedete, tak změní barvu, jiné rozvržení stránky než články za sebou, ...) To vše bych asi ale byla schopná omluvit, protože tu stále bylo něco, co nikde jinde - byl tu AK, různé kluby, zkrátka společenství lidí. Ale přijde mi, že to všechno postupně skoro umřelo. AK bylo uměle ukončen, stejně tak jako všechny rubriky a soutěže. Jenže nic nového se nepřidalo. Zkrátka obrovská stagnace a ještě zrušení toho jediného, co tu, dle mého, většinu lidí drželo.

Nebudu to příliš protahovat, zkrátka tu bylo čím dál míň věcí, které mě tu držely. Dokonce jsem se sama přistihla, že mnoho blogů na blogspotu vnímám pozitivně (ano, recenzí kosmetiky je dost, ale je tam i mnoho jiného). Definitivní rozhodnutí přišlo ve chvíli, kdy na pár dnů nebyly články na titulce ani blogy dne - zřejmě si Standa vzal volno, či co, ale já se tenkrát lekla, že teď už umřelo opravdu všechno. V tom samém týdnu jsem také na téma blogy vedla velmi zajímavou debatu se svou spolubydlící a přistihla jsem se, že jí doporučuju začít na blogspotu. V tom samém týdnu jsem se snažila spočítat kolik pizzy sním, když si ze 2 pizz dám z každé třičtvrtě její poloviny, a trvalo mi to podezřele dlouho. V tom samém týdnu jsem si nahlas řekla, že mi je zdejší koncept, který jsem si nastavila už trochu těsný. A od té doby jsem prakticky už jenom čekala na to, až budu mít po zkouškách pár dnů volna, abych se mohla zabořit do HTML a CSS.

Sečteno a podtrženo. Není tu příliš věcí, co by mě tu drželo. Potřebuju víc volnosti sama pro sebe. Chci vzhledové vychytávky, které mi blog.cz nemůže nabídnout. Asi potřebuju nějakou logickou činnost (kterou mi škola moc nenabízí) a taky si chci dokázat, že zvládnu HTML, CSS a kdovíco ještě líp než všemožné slečny, co fotí rtěnky a kafíčko od Starbucks. Potřebuju trénovat svůj mozek, abych dokázala rychle spočítat, kolik sním pizzy. :-)

Už jsem napsala na začátku, blog zde rušit nehodlám, vlastně to tu ani tak úplně nekončí. Ráda bych dotáhla do konce svůj několikaroční projekt s Ditou.

Také se nic nemění na úctě ke spoustě lidem zde. Pořád jsem to já. Jen budu z velké části asi na jiné stránce.

A pokud si nemyslíte, že je tohle všechno úplně blbej nápad, můžete jít za mnou.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Renyu Renyu | E-mail | Web | 11. února 2016 v 19:05 | Reagovat

Čím dál tím častěji čtu, že lidi přechází z blog.cz na blogspot.
No..tak tedy ať se daří... :)

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 11. února 2016 v 19:05 | Reagovat

Škoda, ale ten úpadek na Blog.cz je nepřehlédnutelný...

Zrovna jsem dočetla Rozjezdy a určitě se budu vracet. :-D Líbí se mi tu. Nashle na novém blogu :-)

3 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 11. února 2016 v 19:10 | Reagovat

Blogspot je z hlediska k´odování nejlepší volba. Aˇt se daří :)

4 Adel Adel | 11. února 2016 v 19:42 | Reagovat

Nad tímhle jsem taky docela dost přemýšlela, než jsem odešla. Blog.cz se vlastně za těch 9 let, co jsem tu byla vůbec nezměnil, tedy změnil, ale rozhodně ne k lepšímu. Kdysi bylo okénko AK plné kvalitních super blogů, žilo to tady. Když se tam podívám teď... většinou škoda mluvit. Je dobře, že lidé odcházejí a nenechávají si to líbit. Možná se vedení konečně rozsvítí v hlavě a třeba se i budou dít nějaké změny v zaměstnancích anebo alespoň přístupu. Bohužel ty lidi co utekli to už nevrátí :)

5 i r i s i r i s | Web | 11. února 2016 v 20:06 | Reagovat

Chápu tě. Já odešla na podzim z plezíru, jen tak, aby byla změna a akce, ale kdybych to neudělala tenkrát, udělám to teď. Blog.cz má komunitu, která je tak trochu pokroucená (AK zase zahájen, ale tak nějak podzemně... Oficiálně podporované slečny s rtěnkama... a tak dále), a na tu dobu, kdy nešlo přidávat články z Chromu, bych málem zapomněla! Přeju hodně štěstí i nadále. A hlavně teda s těmi kódy HTML. :)

6 retrofeeling retrofeeling | Web | 11. února 2016 v 20:31 | Reagovat

Mně je to líto, že všichni houfně odcházejí :-( Mám blog.cz ráda a nechci, aby zaniknul... :-(

7 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 11. února 2016 v 20:44 | Reagovat

Ach jo! To mě teda mrzí!:) Ale alespoň, že máš v komentářích možnost název/adresa url :) Snad budeš v novém působišti spokojená! A děkuju za zmínku..

8 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 12. února 2016 v 7:53 | Reagovat

Vítej na blogspotu. Doufám, že se tam zabydlíš, třeba ti nakonec budu psát o rady a pomoc s HTML. :D přiznám se, že já na všechno jdu radši oklikou, než abych se v tom tolik šťourala, ale vždycky jsem si nastavila, co jsem potřebovala. :)
Byla by asi škoda, kdyby blog.cz zaniklo, na druhou stranu, je tu pořád ještě spousta uživatelů. Třeba jednou budeme všichni, co jsme odešli, litovat. :D

(S)měj se.

9 Sentencia Sentencia | Web | 12. února 2016 v 8:32 | Reagovat

Rozumně napsaný článek a ve spoustě věcí jsem jenom tiše přikyvovala, když jsem ho četla. Zkrátka - časy se mění a blog.cz už zdaleka nemá monopol na vytváření vlastních "stránek" a bohužel opravdu v kupě věcí zaspal. Autorský klub funguje, jako když nefunguje. Blogeři stagnují co se různých soutěží týče a je toho spoustu a většinu jsi i napsala. I přes to, je pro mě pořád bohužel nejjednodušší a časově nejmíň náročný, takže asi u blogu zůstanu, i když se blogspotem jsem už koketovala jednu chvíli taky :)
Snad se ti bude v novém "domově" dařit a bude se ti s ním dobře žít. Já si jdu přidat do svého menu tvůj odkaz, protože rozhodně nechci přijít o články ani o milou osůbku, která je píše ;)

10 Bels Bels | E-mail | Web | 12. února 2016 v 10:46 | Reagovat

Páni, jsem tak ráda, že je nás víc a víc! už sleduju tvůj nový blog na bloglovinu a těším se na nové články na platformě, která je nyní i mým útočištěm. :3

11 Teeda Teeda | Web | 12. února 2016 v 21:27 | Reagovat

No, hodně jsem o tom uvažovala, ale vždycky nakonec dospěju k tomu, že vlastně ve své podstatě nepotřebuji nic měnit.
Mám ten blog asi tři roky a jsem ráda, že jsem neprchla, i když jsem o tom kolikrát uvažovala. Jo, byla tu fajn komunita a jo, rozpadla se. Ale každý blog se svou adresou funguje samostatně a já v podstatě nemám důvod měnit.
Jen vždycky kolem Vánoc mě štve, že si sem přes html nemůžu vložit sněžení :D, ale pak mě to zas přejde.
Ale až si budu někdy zakládat blog, o kterém už budu chtít uvažovat veřejně, tak asi přes wordpress. :)

Taky díky za zmínku. Jsem ráda, že jsem první ( :) :) :D )
A přeji ať se daří ještě líp než tady. :)

12 anchovickal anchovickal | Web | 12. února 2016 v 23:26 | Reagovat

Souhlasím, je to lepší služba.

13 Van Vendy Van Vendy | Web | 13. února 2016 v 1:41 | Reagovat

Nejsem v AK, ale líbilo se mi , že na srdci blogu byly aktivity i pro nečleny (fotografické soutěže, gurmánka a pod.) Ty postupně byly odbourány a zanikly. Zdá se, že Standa na srdci blogu nechce mít nic než co napíše on sám - to by ladilo s jeho sebestředným sebezaujetím (nemůžu si pomoct, ale tento človíček se v průběhu let tak odkopal, že o něm nemůžu říct nic moc dobrého - snad leda, že občas zareaguje na případný dotaz ohledně technické záležitosti na blogu, ale to má vesměs v popisu práce. Nebo ne?)
Stejně jako tobě, i mně se llíbila právě tahle komunita na blogu. Možnost se zapojit, možnost se něčeho účastnit, také téma týdne se mi jeden čas moc líbila, skvělý způsob, jak se zviditelnit a díky TT jsem objevila pár fakt schopných blogů.
AK jsem brala jako okrajově, sem tam nakoukla přes titulku, ale stejně jsem měla své oblíbené blogy, ke kterým jsem titulku AK nepotřebovala.
Ale co teď provedl nejvyšší, o náš pán, že vyhodil Sugr, Maglaiz, Čerfa a TlusŤjocha, nad tím fakt zůstává rozum stát.Navíc, o AK se vyjádřil dost jasně a já jen přemýšlím, proč vůbec u názvu Autorský klub ještě setrvává.
Na blogu jsem vlastně už sedmý rok, jestli se nepletu a dost se mi tu líbilo a pořád ještě líbí, i když pořád méně.
Přesto jsem trochu zareagovala na možnost, že můj blog bude náhodně smazán. Nejenže si zálohuji vybrané články (i když si o sobě nemyslím že jsem literární hvězda, přesto některé úvahy nebo recenze bych si ráda ponechala), ale založila jsem si i nový blog právě na blogspotu. A i když tam přispívám tempem jeden článek za půl roku, pořád si ten blog nechávám jako rezervu. Blogspot se mi totiž taky zdá být přitažlivý, přestože ještě nedokážu ovládat nastavení a zatím jsem jela přes šablony, plus malé úpravy.
A dokonce, když jsem teď zakládala novou speciální stránku (věnovanou poněkud netypicky pohádkovému světu), váhala jsem mezi blogem a blogspotem a poprvé u mě zvítězil blogspot.
Tobě zlati přeji, ať se ti daří. Blogspot je opravdu příjemné místo, i když tam  není taková komunita jako zde. Ale kdoví, jednou se tam možná všichni sejdem.
A dík za milou zmínku o mé maličkosti, stejně s tebou souhasím i ohledně Mengana, Ježurky, Sentencie, Vlasty a dalších blogerek (Vlastička už vlastně víc než rok na blogspotu. Tenkrát mě trochu rozhodilo, že sama odešla z AK, ale ve světle pozdějších událostí soudím, že udělala to nejlepší co mohla - a předběhla ó velkého admina, který ji mohl časem případně vyhodit, ale už to nestihl a ani nestihne.
Doufám, že tento blog mazat nebudeš (zatím vidím, že ne), byla by to fakt škoda.
Na tvůj blog si brzy připíšu odkaz a určitě se tam podívám! Ať se ti daří.

14 Van Vendy Van Vendy | 13. února 2016 v 1:45 | Reagovat

[4]:Adel, nerozsvítí se jim. Pořád jim zůstane dost blogerů s reklamním lákadlem a to je pro ně důležitější...

15 kulturniM (Majda) kulturniM (Majda) | Web | 13. února 2016 v 13:27 | Reagovat

a já si říkala, co se děje, že se ic neděje... tak jsem zvědavá na nový blog ;-)
a držím palce, ať je stejně dobrý a úspěšný, jako tento!

16 Teeda Teeda | Web | 21. února 2016 v 2:23 | Reagovat

[13]: Kde berete všichni tu informaci o mazání článků a vyhazovech z AK?
Já fakt vůbec nevím která bije...

17 DaG DaG | 6. dubna 2016 v 6:50 | Reagovat

Po roce.... - hodně štěstí a na viděnou na blogspotu.... Doufám, že se zase budeme vídat, možná trochu vítat :-), doufám, že se Ti na VŠ líbí a vím, že Tě zase ráda čtu! Pa DaG

18 kulturniM (Majda) kulturniM (Majda) | E-mail | Web | 27. června 2016 v 21:57 | Reagovat

Přiznám se, že tenhle blog mi trochu chybí... vizuelně (jo, fakt se mi to líbí) i obsahově - tady jsem se inspirovala a začala jsem ochutnávat třeba mrazem sušené jahody... ale hlavně - já jsem totiž svým způsobem docela experimentátor - jsem začala mít touhu, zvlášť, když jsi to tady ukončila, udělat si blog na recenze různých potravin... zatím nemůžu vymyslet dostatečně padnoucí název, ale až to přijde, věz, že ten blog vznikne díky tobě!!!!!!!!!

19 Bloud Bloud | Web | 11. srpna 2016 v 21:06 | Reagovat

Ty to tam máš nějaký zamknutý!

20 Magdaléna Magdaléna | 11. srpna 2016 v 21:58 | Reagovat

[19]: Ano, ale jen dočasně :-)

21 Satisfaco Satisfaco | Web | 9. srpna 2017 v 15:42 | Reagovat

Proč jsi přestal blogování?

22 Black Blood Black Blood | Web | 22. července 2018 v 17:35 | Reagovat

Jo blog.cz blbne čím dál tím víc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.