VDP - Crêpes Suzette (66)

14. ledna 2015 v 13:35 | Magdaléna |  VDP
Kapitola: VÍKEND V PAŘÍŽI
Strana: 231

Už je to oprvdu dlouho, co jsem naposledy vařila něco podle Dity. Asi víc jak měsíc.
Momentálně jsem nemocná, nebo respketive mi není tak, abych riskovala chození do školy. Mám tedy čas dělat si propracovanější snídaně, obědy i večeře. Přesto se ale snažím ležet a nebo alespoň udělat něco do školy. Jenže znáte to... Máte celý den volný a ve finále toho uděláte méně, než byste uděli za jeden večer. No, to je moje chyba... teď už k palačinkám :)Musím se přiznat - tohle byl můj první palačinkovej pokus vůbec. Kdysi dávno, když jsem byla u Muže doma, tak mě palačinkovému umu učil. "Do těsta dej tohle a tohle, musí to vypadat takhle a takhle," říkal "pak jemně vymaž pánev, někdy ani nemusíš a pak palačinku vyhoď do vzduchu." ... Dnes mohu říct, že vyhazování do vzduchu je naprosto nejsnazší část celého procesu. Daleko horší je rozmíchat těsto tak, aby v něm nebyly hrudky; najít vhodnou pánev; držet ji rovně, pokud je křivá (a my máme doma určitě jen ty křivě!), a poznat, kdy je nejvhodnější doba palačinku otočit.

Nebudu to protahovat, vy všichni palačinky určitě umíte daleko lépe. Z receptu na 15 palačinek jsem jich měla asi 8, ale zřejmě byly tlustější, než být měly. Chuťově nebyly vůbec špatně, na to, že to byly palačinky... Ale jak říkám - Kdo někdy ochutnal klasické kynuté lívance od babičky, nikdy ho nemůže palačinková chuť uspokojit. Tak to alespoň funguje u mě... Palačinky jednou za rok jsou tak akorát :)


Co se týče karamelu, tak nějak jsem čekala, že se nepovede. No, a taky že nepovedl. :) Dělala jsem poloviční dávku, protože jsem chtěla palačinky jen pokapat a nechtěla jsem kvůli pár kapkám kupovat láhev alkoholu, tudíž jsem ho vynechala. Obecně jsem to asi dost podcenila, nenechala cukr dost rozpustit a tak. Nu což, já na ten karamel vlastně ani chuť neměla :) Hotové palačinky jsem jedla s tvarohem, který jsem promíchala s tou parodií na karamel, a bylo to fakt výborný. Doporučuju.

...

A teď ještě otázka mimo mísu:
Jak se bráníte tomu, že lenošíte a děláte tisíc věcí, jen ne to, co byste měli (teď je v módě říkat tomu prokrastinace)?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 14. ledna 2015 v 15:37 | Reagovat

K palačinkám: My je doma raději ani neotáčíme, nikdy to nedopadne jak z americkýho filmu, vsázíme na jistotu. :D Jinak žádné varianty příchutí nemáme - buď s marmeládou (jakoukoliv) nebo s nutellou, když je. :)
K otázce: Ehm, jelikož dělám přesně to, co ty, totiž prokrastinuju, asi není příliš na místě radit. Ale kdybych se měla zamyslet, jak jsem to kdy dělala, abych nelenila a něco udělala... hmm, překvapivě to není vypnout počítač, ale nechat ho zapnutý. Svítí mi vždycky na papír a je to pro mě docela uklidňující. Další věc je důležitost - bohužel, pokud mě něco nezajímá nebo nevidím důvod, proč se to učit, zkrátka to vynechám. :D A nebo si to rozděl na krátké úseky - buď časově nebo materiálně. Já si třeba při čtení dějepisu rozdělila materiály na témata, například jsem v kuse udělala třicetiletou válku, odpočinula si a za takových dvacet minut jela dál. :)

2 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 14. ledna 2015 v 20:36 | Reagovat

Jediné, co mě přiměje neprokrastinovat je fakt, že chci vypadat v očích druhých zodpovědně... už nechci být ta holka, co na vše zapomíná a práci dělá dva dny po termínu odevzdání... :D A daří se, minimálně víc, než předtím. :)

Vypadá to skvěle, dala bych si... :3

3 Kristeen Kristeen | Web | 16. ledna 2015 v 23:32 | Reagovat

Palacinky <3 Ja ich milujem s nutellou :3 A moja kamarátka, ich má zasa rada s kečupom- nepochopiteľné :D

4 Fredy Kruger Fredy Kruger | 17. ledna 2015 v 19:22 | Reagovat

" Já palačinky jsem uvařila,
sáhla jsem pro ně,.... se opařila !!"

Kdo takto mluví ??

Lubosch  Rouss !
... muž obrovitý má plnovous !
... stále řve , - že je ,,opařena ,,

" Bolestí zapomněls´, že muž jsi !... ne žena !!
... jestli to budeš opakovat,
budeme muset  tě profackovat !!"

... křičejí strýc s otcem : " Trochu vzmuž se !!"

" Jsem opařena až u poklopce !
... tu kůže již dochází  k oloupání !!"

Strýc s otcem se dali do fackování !

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 22. ledna 2015 v 20:39 | Reagovat

Já už se prokrastinaci vůbec nebráním, prostě je mi líno něco dělat.
Ale zase, když musím, tak musím, pak sebou hodím a práce jen sviští. Nebo se o to aspoň pokouší. Pak vidím, že to jde a říkám si - měla bych být takhle aktivní častěji.
Zvyk je však železná košile a sklouznu do prokrastinace.
Zajímavý návod - dát si denně půl hodinu, kdy se opravdu věnuješ něčemu, do čeho se ti nechce.Ať jde o vyracování úkolu, nepříjemný úklid, mytí oken, práce na zahrádce, šití a podobné nesmysly. (Půlhodina se samozřejmě může přetáhnout).
K palačinkám - vypadají moc pěkně, povedly se ti. Ty typické Zuzančiny palačinky jsem zatím nezkoušela, spíš to bylo takové těsto od oka a prostě nasmažené. S karamelem by se mi také nechtělo piplat, raději bych si koupila kondenzovaný karamel, co se teď prodává, nebo použila klasickou marmeládu či tvaroh.

6 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. ledna 2015 v 7:24 | Reagovat

[1]: A jak je teda propečete z druhé strany? :)
Díky za rady, tak nějak to dělám, ale cítím nějakou "vyšťavenost" (půl roku mě všechno bavilo a teď bych potřebovala zas půl roku odpočívat - přijde mi, že to tak mám každá rok :) )

[2]: To je pravda! Na tom bych to mohla postavit :)

[3]: Jé, no - asi proti gustu, žádný... však to znáš :)

[4]: :)

[5]: No, mám to hodně podobně jako ty - týden jsem schopná se flákat a týden naopak dělat jako šroub - jenže jsem z toho akorát vyčerpaná a stejně nestíhám :)
Kéž by stačila půlhodinka. Potřebuju sama sebe přesvědčit, abych se nepříjemným věcem věnovala hned po příchodu ze školy. Nebo si z nich musím udělat příjemné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.