Stěžovací článek

14. prosince 2013 v 9:42 | Magdaléna |  Všednodennost
Ráda bych. Nechci. Nemůžu. Nemám čas. Nestíhám. Prosím počkejte. Omlouvám se. Tohle jsou slovní obraty, které se v mém světě objevují poslední dobou velmi často.Nabrala jsem si toho na sebe nějak moc. Nevím, jak vy, ale já trpím utkvělou představu, že všechno zvládnu. Výsledek je takový, že se pak 40 stran dějepisu učím večer předem... Učitelé potřebují známky a vědí, že po Vánocích s námi nic nebude, proto píšeme teď. Do toho jsem se přihlásila na různé dobrovolné akce, takže jsem se setkala se spisovatelem Emilem Haklem a jeho bývalou ženou Terezou Boučkovou. Taky jsem si šla poslechnout zkušenosti kluka z VŠE, a abych byla ohledně výběru VŠ co nejméně zaujatá, jela jsem se v rámci projektu podívat k jadernému reaktoru a následně na katedru jaderné fyziky a chemie. O tom všem jsem vám chtěla napsat. Taky jsem viděla vánoční Prahu, vyhrála druhé místo ve školním kole němčiny a češtiny (ne, nejsem humanitní typ, ani trochu, vážně) a prezentovala němčinu jako takovou na Dnu otevřených dveří. O to jsem se s vámi chtěla také podělit. V neposlední řadě a v posledních dnech jsem byla na koncertě Anny K., ke kterému bych měla tolik co říct, stejně tak jako k vánoční Vídni, odkud jsem se včera vrátila.

Tenhle článek píšu v posteli, unavená... Za poslední 3 dny jsem spala asi 7 nebo 8 hodin. Nepřeháním. Když přijdu domů kolem osmé, říkám tomu "brzo". Dnešek už jsem vážně nějak nezvládla. Před školou jsem něco slíbila a než jsem vešla dovnitř, zapomněla jsem to. Nechala jsem doma noty stejně tak jako úkol na němčinu. Úkoly, které jsem měla, po mně nikdo nechtěl. Spletla jsem několik písmen a řekla nespočet blbostí.

Ano, udála se během těchto dnů i spousta hezkých a milých věcí, jenže přes ten shon je ani nestíhám registrovat a vnímat...

Omlouvám se z tento trochu stěžovací článek. Chtěla bych vám sdělit daleko jiné věci. Tolik věcí... Avšak má superhrdinská část je opět přesvědčena, že to zvládnu a mé optimistické já už vidí, že spěch se pomalu chýlí ke konci. Bude líp. Ještěže ty dárky jsem nakoupila už během podzimu.

O víkendu se budu snažit trochu si odpočinout. Ty minulé jsem odmítla všechny akce (věneček, prodlouženou, Evropu 2 live i Bena Cristovaa), jen jsem doháněla resty. Teď si chci odpočinout. Pojedu do Prahy, zajdu ke zpovědi a budu hodně spát. Příští týden se pokusím nehrotit a pak už jsou tu Vánoce. Ty miluju nadevše. O prázdninách by mě Hynek mohl učit řídit. Tak snad se trochu dám do kupy.

A tak bych se vás chtěla zeptat... kdybych náhodou našla čas, je něco, co by vás z toho výčtu zajímalo? Fotky z Vídně mám sotva dvě, ale koncert byl báječný a Tereza Boučková byla také zajímavá osobnost. Tak si řekněte. Je něco, co by vás zajímalo? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PaPája PaPája | Web | 14. prosince 2013 v 15:03 | Reagovat

Holka, já ti rozumím, ani nevíš jak. Někdy mám takové období, kdy mám hrozně moc zážitků, takovýhle věcí, o kterých bych chtěla napsat... ale právě proto, že je toho hodně, tak to nějak nestíhám-když chci napsat něco kvalitního a mít z toho dobrý pocit, trvá mi to třeba i dvě hodiny.

Tak se drž! Teď je to sice těžké, ale pak příjde ten čas kdy si lehneš, vypneš a budeš mít moc dobrý, že si to vše splnila a dala si do toho všechno! Vrátí se ti to! :-)

A neboj, myslím, že blogoví přátelé tě neopustí. Naopak budeme rádi a s trpělivostí čekat na nový článek :-).
Mě osobně by docela zajímalo setkání s Terezou Boučkovou :-).

Jo a velká gratulajda k těm olypiádám! :-)

2 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 14. prosince 2013 v 18:02 | Reagovat

Mne zajímá zpověď :-) :-) Taky musim :-)

Ty jo, jsem v tom s Tebou, melu nesmysly, omlouvám se z akcí, které jsou o tejden pozdějc, koktám, zapomínám cokoli kdekoli,...
A trochu Ti závidím prázdniny, musím "fárat" ještě 23. :-) A uklízet kancelář k předání nástupkyni budu nevímkdy...

Takže drž, prázdniny přijdou, pár dní vypneš a začneš koukat, kde co by se dalo podniknout :-)

Jo, zajímá mne Hakl a Vídeň.

A zvu do "nového bydliště" - vystupzmlhy.blogspot.com

3 Slečna A. Slečna A. | Web | 14. prosince 2013 v 19:42 | Reagovat

Naprosto vím o čem mluvíš. Nestíhá, nestačím. A trochu se mi všechno začíná hroutit. Není to vůbec jednoduché. Na ty Vánoce se těším jako na vysvobození. Tento víkend jsem měla odpočívat, místo toho se učím na opravnej termín testu.
To, že máš nakoupené dárky, to ti setsakra závidím! :D Já nemám skoro nic, jsem v koncích, bez nápadů, hrůza!

Pěkně si o víkendu odpočiň! Zaručeně si to zasloužíš :)

4 Magdaléna Magdaléna | Web | 15. prosince 2013 v 7:16 | Reagovat

[1]: Děkuju, děkuju, děkuju. :) Když se podívám na tebe, skoro si přijdu, že válím celé dny šunky :) (trochu :D)
O Tereze sem určitě něco hodím :)

[2]: Tak zpověď asi zveřejňovat nebudu :) :)
Práce až do 23.? Tak to je vražedný... Myslím, že budu ráda, za to, co je... Přeju ti, ať to vydržíš... Manžel doma určitě bude celý nesvůj bez tebe... ;)
Vídeň přidám určitě a Hakla zatím nevím :)
Děkuji za pozvánku, přijdu ráda. (Těší mě, že jsi kvůli poruchám blog.cz nezanevřela na blogování obecně :))

[3]: Ty taky odpočívej - i když možná radši nejprve udělej tu zkoušku :) Držím ti na ní palec, určitě to zvládneš :)
A dárky - tak je holt předáš po Váncích :)

5 Kariol Kariol | Web | 15. prosince 2013 v 9:03 | Reagovat

Důležité je, aby sis odpočinula. Snad ti k tomu vánoční prázdniny dopomohou...
Gratuluji ti ke skvělému umístění v češtině i němčině, jsi dobrá. ;) A závidím ti vánoční Vídeň i koncert Anny K., naopak ten dějepis bych s tebou neměnila.
Taky jsem tenhle víkend měla hodně nabitý - přespání u babičky, sraz v Praze, dneska jdeme pomáhat strejdovi péct, zdobit a uklízet a ještě se musím naučit němčinu a biologii... A taky napsat Nemalé radosti... :)

Tak ať se to všechno nějak znormalizuje a budeš se moct pořádně vyspat!!!

6 Sentencia Sentencia | Web | 16. prosince 2013 v 21:08 | Reagovat

taky toho nemáš málo. Já teď kvůli práci nestíhám vůbec nic. Jsem tam celé dny a když už mám náhodou chviličku volno, tak si říkám, že si ho zasloužím užít třeba s knížkou, pěkně v klidu a ne se honit po bytě a uklízet. Takže si řeknu, že to všechno udělám o víkendu, ale o tom jedu většinou k našim a doma zase neudělám nic. taky teď nevím, kde mi hlava stojím. už se těším, až se to po vánocích trochu uklidní. Budu mít navíc týden dovolenou. Těším se na ni jak malá :)

7 Magdaléna Magdaléna | Web | 20. prosince 2013 v 17:12 | Reagovat

[5]: Taky toho máš spoustu... :) Momentálně už jsem trochu zvolnila a jsem dost šťastná... Děkuju za podporu... také si odpočiň :)

[6]: Na tebe jsem si vzpomněla, když jsem článek psala. Kdysi jsi zmiňovala, že ti v práci dávají zabrat, tak jsem se utěšovala, že nejsem jediná v hektičnu...
Užij si Vánoce i dovolenou :)

8 Verča Verča | 28. listopadu 2014 v 11:03 | Reagovat

6 Taky si říkám to samý, když mám volno, tak si plně užívám svého dítětě ( číst knížky fakt nejde:-)  teď jsem byla často pryč i pracovně jsem cestovala, ale nejradši bych cestovala někam za zábavou daleko, abych se odreagovala, třeba něco jako sem: http://www.zellamsee.cz/
Musím zvolnit, všude se snažím jet na plné baterky, ale už mám pocit že se mi vybíjí, tak bych se potřebovala dobít:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.