Předvánočně

21. prosince 2013 v 16:28 | Magdaléna |  Nevšednodennost
Moc mě potěšily vaše komentáře u mého minulého článku. Nečekala jsem, že oceníte mé drobné nápady od srdce, a proto je má radost ještě větší. Spousta z vás si navíc psala o zprostředkování reakcí, o další nápady a vykecávací články (Kariol? :)). Rozhodla jsem se tedy přispět ještě jedním podobným, který by mohl být s trochou dobré vůle jakýmsi pokračováním. Povím vám, co před Vánoci děláváme, svěřím se vám, co ještě udělat musím, ukážu vám, jaké dárky jsem dostala od spolužáků a možná se vám na závěr ještě pochlubím tím, co dostane moje rodinka. :)

Až budete číst, můžete si pustit mojí oblíbenou, tentokrát českou, koledu od Janka Ledeckého. A nezapomeňte se mi pochlubit, co jste v práci a ve škole dostali vy, co si přejete a co dáváte... Zkrátka se nestyďte a pište. Čtu vaše komentáře tak ráda!Před Vánoci s mamkou uklízíme a myslím, že to tak dělá většina rodin. Mamka umyla okna, já pověsila nové závěsy a vytřela všechny místnosti i v místech, kde se obvykle nevytírá. Ze svého pokoje jsem konečně odnesla všechno, co nepotřebuji a místo toho umístila fotky Anny K. na čestné místo. Vyčistila jsem Lindě záchůdek, převlíkla postel a vymetla pavučiny.

Není to ale rozhodně vše. Sama za sebe bych ještě potřebovala uklidit ve všech skříních a komodách, měla bych přebrat své oblečení a hlavně zabalit dárky. Jenže jak se znám, všechno až na to balení nechám až na čas povánoční. Koneckonců... Je přeci hloupost uklízet ve skříních, když jsou tam všude dárkové taštičky, krabičky a knížky čekající na zabalení... Všechny dárky, které vidíte na první fotografii, ale nejsou ode mě - zrovna ty dvě velké tašky obsahují svetry pro babičku a dědu, které koupila mamka. :) Na skříni jsou také schované kalhoty pro strejdu, takže se dá říct, že můj pokoj už skoro není ani mým pokojem :D

Kromě úklidu bych také ráda stihla vyrobit ještě pár dárků - šperky pro mamku, hračky pro kočky, náramek pro sebe a svařákové koření pro celou rodinu.


Co se týče našeho školního vánočního dnu, bylo to super. Sešli jsem se ve třídě, během dvou hodin občas zaběhli do ostatních tříd předat dárky i jiným kamarádům, jedli jsme cukroví a povídali si. Smáli jsme se, přáli učitelům a rozdávali si dárky. Nakonec nám tradičně zazpívali učitelé před vchodovými dveřmi vánoční koledy. Mám tuhle tradici hrozně ráda. Ve vestibulu se sejde téměř 600 lidí a sledují, jak učitelský sbor zpívá. Kdo už tam nedohlédne, může se podívat na televizor, kde je vše promítáno.

Jedinou smutnou zprávou bylo, že nás opustí Gabriel, náš brazilský exchange student. Mění hostfamily, stěhuje se o 80 kilometrů jinam... a prostě už se asi neuvidíme... Plakal. Dala jsem mu kakao a on řekl, že to stejné má doma. Martin pro něj měl rezervované tričko českého olympijského týmu a holky ho běžely vyzvednout. Obejmul mě. Bylo to smutné...

Po skončení školy jsme měli jít jako každý půlrok společně na oběd. Jenže všichni se nějak rozprchli a mě se najednou ani nechtělo. Šla jsem tedy s T. navštívit její malou sestřičku a pak asi o hodinu později zašla s L. na kafe. Probíraly se různé věci. S oběma. Ale vánoční rozhodně nebyly.

Nyní bych ale (čistě materialisticky) přistoupila k dárkům :):

Od slečny, které jsem dala levandulovou sadu, jsem dostala krabičku čokoládek, které dávala všem, a navíc perníčkového soba (mám ráda perníčky a miluju soby :) ) Jinak sada ode mě se doufám líbí. Dnes ráno mi přišla smska začínající slovy: "Levandulové ráno s levandulovým krémem. Miluju Tě..." :)

Legínová kamarádka je už dlouho moje nejlepší, tudíž ví, co mi udělá radost. Dostala jsem kraťásky na spaní (které si později koupila i sobě), krém na ruce mé oblíbené značky a blondýnkovskou tubu na bonbóny - říkám jí totiž "Moje nejmilovanější blondýna" Legíny se doufám líbily, byla jsem nucena vyhodit účtenku a ona si je oblékla ještě předtím, než jsme šly spolu na to kafe. :)

Překvapil mě kamarád, pro kterého jsem nic neměla. Je vášnivý kuchař a vyžívá se v cizokrajných specialitách. Zval mě na suši a ve Španělsku jsme spolu vařili krevety a chobotnice. Dostala jsem od něj makronku s jahůdkou. Makronky moc ráda nemám, ale od něj mi udělala velkou radost :) Tak třeba změním názor.

Velmi milým dárkem byla také taštička z Yves Rocher. Dostala jsem ji od kamarádky, které jsem dala mističku s kuskusem a žirafkové pravítko :) Šly jsme spolu totiž tenkrát po Vídni a minuly jsme právě Yves Rocher... povídám jí: "To je krásná značka, mamce vždycky kradu peeling... škoda že je tak drahá..." Ona tedy odjela do Prahy a přivezla tento vanilkový balíček. Mým dárkem byla, myslím, také potěšena... smála se, to je důležité. :)

Překvapil mě také spolužák a můj spolusedící, který nám všem jeho oblíbeným holkám daroval voňavku. Nevím jak vy, ale já obdivuji všechny kluky, kteří zvládnou dívce vybrat parfém :) Bylo to milé... :) A myslím, že můj motýlek s koníčkem a koníkové pralinky také uspěly :)

Od kamarádky z vedlejší třídy jsem dostala svíčičku. Zdálo by se to jako drobnost, ale ona nemá ráda Vánoce, tudíž každý dárek beru jako veliké překonání :)

Z jiné třídy také přišla kamarádka, která se jmenuje Ježková :). Darovala mi jedlého ježečka (pokud toto bude číst Ježurka, myslím, že se jí bude líbit), který byl vážně, ale vážně moc dobrý. Překvapivě v něm nebyl ani žádný rum! Pro kamarádku jsem nic neměla, tudíž jsem jí pouze nabídla z velké piksly našeho cukroví...
/ježeček vypadal daleko lépe než na fotografii... bohužel cesta mu příliš dobře neudělala/

A na závěr si nechávám dárek, který mě potěšil asi nejvíce. Obdržela jsem ho od Koreofilní slečny. Kdysi mi nabízela mandarinku - v celku. Tenkrát jsem jí drze odpověděla, že je moc hodná, ale že je nerada loupu. Kdyby mi ji ale oloupala, vezmu si ji ráda... Bylo to už docela dávno. Den před Vánočním dnem mě pak tahle kamarádka žádala o radu "Nevíš, kde bych mohla koupit plastovou misku? Potřebuji do ní dát jeden vlhký dárek." Poradila jsem jí a myslela jsem si o vlhkém dárku své. Den poté tato spolužačka přišla pozdě. Už ode dveří hlásila, že je to kvůli mému dárku. Byla jsme zvědavá... Dostala jsem balíček, u kterého už bylo na pohmat poznat, že je to plastová miska. Vlhký dárek! Polil mě pot! Začala jsem se bát. Nicméně zvědavost byla velká a tak jsem začala odvážně rozbalovat. A vykouklo na mě tohle.... Prostě vážně bezkonkurenční dárek!

A nyní ochutnávka dárků, co dávám své rodině:

Před začátkem bych chtěla poznamenat, že účelem těchto článků není se nějak vytahovat... Ráda bych jimi zprostředkovala vánoční radost, lásku, pozornost, kterou spousta lidí tak těžce hledá. Hodně se mě lidé ptají, jak můžu mít tak ráda Vánoce. Nevím, asi je to rodinným zázemím a výchovou, ale Vánoce miluju. Užívám si dostávání dárků a jejich dávání snad ještě víc. A věřím, že když člověk dělá něco s láskou, jde mu to lépe. Kamarádi se vždycky diví, kam chodím na nápady a jak je možné, že všechno vidím. (Všimnu si rubikovy kostky, pandích slánek a pepřenek, velkých kasiček za bezkonkurenční cenu, asijské krabičky, ...)

Pokud jste četli článek o tom, co dávám kamarádům, možná jste si myslely, že některé položky už jsou trochu hraničící s bláznovstvím. Ano. :) Nicméně pro rodinu se trochu krotím a snažím se, aby dárky měly i nějaký smysl.

Pro maminku
Asi nejlepší dárek, jaký jsem pro ni kdy vymyslela, byly dva lísky do Národního divadla, kde do té doby nikdy nebyla. Byly na Louskáčka, zařizovala mi je kamarádka z Prahy a stály mě (na můj tehdejší "příjem") fakt hodně. Nicméně radost udělaly velikou a už nikdy jsem je ničím nepřekonala. Letos mamka dostane kosmetiku svojí oblíbené značky, sadu mojí oblíbené značky i s krabičkou a 4 sklenice na latté i se lžičkami. Původně jsem ji chtěla dát takový tan malý kávovar na kapsle Nestlé Dolce Gusto, jenže ona si koupila šleháček na mléko, připravuje si kávu po svém a moc ji to baví.


Pro babičku
Skoro každoročně ode mě babička dostává knihu křížovek. Nejpopulárnější až dosud byly ty s recepty, a tak jednu takovou dostane i letos - pěkně stará česká kuchyně. A jelikož je babička poslední dobou velmi zahleděná do svého zdraví (možná až moc, ale o tom zas někdy jindy), zabalím jí i dětský atlas lidského těla. Už jí nebudu muset tisknout spoustu papírů a ona nebude potřebovat moje učebnice na to, aby zjistila, kde má ledviny.


Pro dědu
Asi víte, jak jsou dárky pro dědečky náročné na vymýšlení. Většinou se to řeší ponožkami, kravatami a tak podobně. Letos se ale musím pochválit, protože jsem vymyslela něco opravdu bezkonkurenčního. V srpnu jsem ve výprodeji narazila na CD Jaromíra Nohavici, kterého má děda moc rád a v listopadu jsem zjistila, že se mu rozbila napaječka pro slepice. Doběhla jsem tedy do železářství, utrhla si menší trapas, zajistila odvoz a dárek pro dědu se mi už schovává ve skříni :)


Pro mladšího bratrance
Kupovat dárky pro děti je snadné. Jenže pro odrostlé děti už je to horší... S hračkami si nehrají, pořád by jen seděly u počítače a celkově "Ty děti jsou čím dál tím horší" (:D :D). Pro našeho mladého kluka jsem tedy koupila krabičku se sloní okem, penál, který si může sám pomalovat, 3 myšky z Ikey a kočičí album.


Pro tetu
Dárky pro ni kupuju ráda. Teta se zajímá o Anglii, čte podobné knížky jako já a dokonce i styl oblékání nemáme tak odlišný... Mám ji ráda. Letos tedy dostane anglický čaj, levandulovou sůl, jasmínový sprchový gel a jako hřeb večera knihu o Tomášu Baťovi. Učí totiž ekonomii, Baťův životopis už v knihovně má a hodně často o něm mluví.


Pro strejdu
Každý rok je to těžké. Strejda je voják, často není doma, má rád psy, ... ale obecně vždycky nevím, co mu dát. Letos to bude šišku Uheráku, která podle mě zklamat prostě nemůže. :D

Pro kočky
Stalo se ani nevím jak, ale u nás doma se najednou pohybuje kočičí slečna. A protože bratranec je opičák veliký, mají i oni doma jednoho tvora - kocoura. Své Lindě jsem tedy koupila deku do pelíšku a oblíbené kapsičky z Dm a Bohouškovi konzervy Gurmet, protože je to kocour s papírama a jiné nesmí.


Tak to je asi vše. Uznávám, že to bylo vyčerpávající, ale když mluvím o Vánocích nemohu přestat...
Užívejte si posledních pár dnů, balte, uklízejte a milujte se.
Vánoce jsou kousek od nás.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 21. prosince 2013 v 16:54 | Reagovat

Samé krásné dárky... to skoro vypadá, že jsi v bance vyprázdnila celý účet. :)
Já ještě nemám pro svoji přítelkyni nic... asi ji nechám ať si sama vybere, ještě jsou tři dny čas.

2 Ježurka Ježurka | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 16:59 | Reagovat

Je vidět, že máš taky Vánoce moc ráda a já jsem si všechno krásně početla. Potěšil mne i ten ježeček, jak jsi správně uhodla a vůbec je vidět, že nemáš hlavu jen na parádu, jak někteří. Obdivuji tvůj přístup k dárkům a opět moc velká pochvala. Jsi pro mne JEDNIČKA.

3 Barb Barb | 21. prosince 2013 v 18:29 | Reagovat

Jste ve škole super parta. Ten vlhký dárek od mandarinkové slečny mě až dojal. :-) Pro rodinu jsi vybrala moc dobře, jsi nápaditá mladá dáma! :-)

4 Sydney Sydney | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 20:15 | Reagovat

Ty si teda veľkorysý človek! :) Ešte kúpiť darčeky aj pre mačky? :O wou.. :)
No najviac sa mi páčil darček pre babku, to s tým ľudským telom. Podľa mňa je to absolútne netypický darčeka a práve preto bude môcť študovať z tejto knihy a nové veci sa dozvedieť. Veď ľudia sú radi keď sa im rozrastie nová vedomosť :)
Najprv som chvíľu premýšľala čo je to ten darček pre dedka, ale po prečítaní textu som na to prišla :)
Jéj manufaktura! :) už druhý blog ktorý kúpil z tade darček a mala by som aj ja mamine kedže mi práve presne povedala čo chce, ale nemala som možnosť jej to zatiaľ kúpiť :D Pre ňu zase mám taký etažér do kuchyne :) A ešte chcem dvom kamarátkam ale neviem však čo. Snáď vo Viedni niečo nájdem :)

Darčeky ktoré si naopak dostala ty od priateľov sa mi páčia, sú jednoduché a pekné. Ale najmenej sa mi páči tá sviečka príde mi to veľmi nevkusné na vianoce a vôbec nechápem ako môže niekto nemať rád vianoce? :D Preto ma zaujíma otázka aká je tá tvoja kamarátka? Myslím či nejaká ťažkomyseľná alebo naopak.. :)

Som zvedavá čím budeš obdarená ty!! :)

5 PaPája PaPája | Web | 21. prosince 2013 v 21:12 | Reagovat

Taky docela koukám na to, jaký máte super kolektiv :). Ale to se asi buduje roky. S holkama jsme ten poslední školní den v roce 2013 šly zapít horkým čajem a latté. :-)

Líbí se mi, jak dárky pro své nejbližší promýšlíš do detailu, to je prostě mazec :). (Můžu být tvá příbuzná? :D)

A stejně tak ty si dostala milé dárky. Nejvíc mě pobavil ten s mandarinkami. Asi bych ho považovala za ten nejlepší. Není nad takovéhle spojitosti! :-)
Jo a ten krém na ruce... měla jsem ten samý, akorát na tělo. Voní božsky, že?♥

Jinak ti musím něco říct! :D Není to nic velkého, jenom taková věc, o které jsem ti psala k článku s levandulovou sadou o těch růžích, že je mám radši... Kámoška mi nadělila sůl do koupele s vůní růže! :D. Taková příjemná náhoda :-).

6 Teeda Teeda | Web | 21. prosince 2013 v 22:22 | Reagovat

No to mi teda pověz, kočky s papírama smí jen Gurmetky? :-O Jak to?
Jinak dárky řeším velmi podobným způsobem. :)

7 Kariol Kariol | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 22:26 | Reagovat

Článek jsem zhltla, vážně mám ty vykecávací články ráda, ale vzhledem k tomuto času, kdy už normálně chrápu jako pařez (jo, chodím si lehnout brzo, ale dneska jsem koukala na Stardance) se omlouvám, že se ke článku vyjádřím až zítra. ;) Slibuju, vyjádřím. ;)

8 Renesmé Renesmé | Web | 21. prosince 2013 v 23:13 | Reagovat

Opět krásný, vánočně laděný článek, ke kterému jsem si pustila Tvou oblíbenou "koledu". Má oblíbená a letos nová je od Marka Ztraceného (http://www.youtube.com/watch?v=2OC-pIUo3jc)
Jinak, dle dárků, musím uznat, že máte s kamarády, dokonce spolužákem (klukem, který kupuje holkám voňavky) očividně fajn vztahy. Já si vyměnila s pár nejbližšími kamarádkami opravdové maličkosti a ještě na jeden dárek čekám, v pondělí. Mimochodem ten "vlhký" dárek mě opravdu dostal, povedené, nápadité.
Nejraději mám ty dárky, o kterých do poslední chvíle netušíš, co to vlastně bude a o kterých ses třeba ani slovem nezmínila a dotyčný/á přesto ví. To se nevyrovná ničemu.
P.S.: S tou Vídní nepiš 2x, zatím nevím kolik osob bude v "našem" bytě následující léto, ale vždy je tu možnost, že by se to nějak dalo zařídit. Měla bys zájem o letní pracovní prázdniny ve Vídni? :-)

(www.p-e-t-u-l-e.blog.cz)

9 Natty Natty | Web | 22. prosince 2013 v 7:54 | Reagovat

Magdalenko, krásné dárečky jsi připravila a určitě moc potěší. Já Ti přeji krásné a spokojené vánoční svátky a do nového roku jen krůčky štěstí.

10 Kariol Kariol | E-mail | Web | 22. prosince 2013 v 8:11 | Reagovat

Tákže, je ráno, jsem čerstvá a jdu komentovat jak se patří. :D
Nevím, jestli se mi víc líbí dárky od spolužáků, nebo dárky pro rodinu. Tak jako tak jsou všechny pěkné.
Máš bezva spolužáky, kteří si z Vánoc umí udělat srandu. Já jsem třeba nic moc originálního nebo vlastnoručně vyráběného nedostala (od spolužáků), ale i tak mě to potěšilo. Mandarinková sváča skvěle vyvažuje to cukroví a čokoládové dárečky. ;D
A co se týče dárků, které máš pro rodinu - skvěle si to vymyslela. Babičce poskytneš první pomoc svým dárkem a určitě ani ostatní nebudou zklamaní.
Budou to krásné Vánoce! :)

11 Date tree Date tree | Web | 22. prosince 2013 v 12:37 | Reagovat

Opět parádní dárečky! :-)
Musím říct, že mě nejvíc potěší ty nejlevnější dárky. Ne, že bych si nevážila drahých nebo by mi neudělaly radost.. pche, to vůbec ne! Ale když někdo má skvělý nápad, cením to víc, než když to stojí miliony :-) já sama dávám dárky za pár korun, protože na drahé bohužel nemám. Možná i proto mám na to takovýhle pohled:-)

12 Pandora Pandora | E-mail | Web | 22. prosince 2013 v 15:37 | Reagovat

Jé, to jsou ale hezké dárky, docela členům Tvé rodiny závidím! Máš tak originální, já nikdy nejsem schopná vymyslet nic smysluplného.

13 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 22. prosince 2013 v 18:53 | Reagovat

Zdravím, omlouvám se, že obtěžuji, ale chtěla bych poprosit o kliknutí na tento odkaz : http://sutazime.eu/kmHIv
Zabere to jenom pár sekund a mě to pomůže. :) Jestli potřebuješ někde hlas nebo se rozhodneš do soutěže také zapojit, stačí mi napsat na blog a já ti to oplatím. ;)    
Předem ti mockrát děkuji a omlouvám se za vyrušení.
A pokud jsem tě už jednou o toto žádala, tak se nezlob, ale snažím se sehnat co nejvíce kliknutí a všechny blogy, které jsem už oběhla si prostě zapamatovat nejde. :)
Darkness ღ

14 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 19:24 | Reagovat

To je ale krása! Nestíhala jsem oběhnout blogy před svátky, bylo to fakt maso a totální nestíhačka - a tak si teď užívám v klidu, s talířkem cukroví, které jsem nakonec stihla a kávičkou od mužíčka vše, co mi "uteklo". Je to veliká krása, mám ráda takovéto články a taky nevím, jestli se mi víc líbí ty spolužáčí nebo rodinné... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.