Dárkuju. Jsem puťka slepičí.

19. prosince 2013 v 19:09 | Magdaléna |  Nevšednodennost
Mám chuť vám toho spoustu napsat a cítím, že tohle bude velmi spontánní a trochu holčičko-slepičí článek. Právě jsem doválela Rafaelo kuličky - předposlední druh cukroví, zabalila dárky pro své spolužáky a tak. :) Zítra máme vánoční "besídku" (dá se tomu tak ve třeťáku ještě říkat?) a já se strašně moc těším na výrazy vyvolané mými dárky, těším se na pochvaly mého, mamky i babičky cukroví a samozřejmě i na dárečky, co dostanu...

Rozhodla jsem se tedy, že přispěju předvánočním článkem, jehož hodnota bude značně diskutabilní, ale bude to přesně ten typ, který bych teď sama ráda četla... /měla jsem možnost vyzkoušet u Dag/

Pochlubím se vám, co jsem včera zabalila svým spolužákům... a pokud budete chtít, můžete si k tomu pustit moji oblíbenou anglickou koledu.
A až dočtete, pochlubte se zase vy mně :)Nejprve něco, co jste už viděli - levandulová sada pro kamarádku - z poloviny hand made (návod ZDE) Jsem zvědavá co na ni řekne. Zabalila jsem každý kousek zvlášť, přidala malilinkatou dřevěnou lopatičku na sůl z Manufaktury, vzkaz a všechno to ještě dala do tašky. Tak to vidím na pěkně dlouhé vybalování :)


Druhý dárek, opět pro kamarádku, který mě stál nesmírné úsilí. Nesnáším legíny, nesnáším Tailly Wejl (nebo jak se to jmenuje), ale ona oboje miluje. Tak jsem běhala hodinu po Novém Smíchově zkoušela na sobě různé střelené opnuté hrůzy a nakonec vybrala tyhle. Mírové legíny... snad se budou líbit.


Dárek pro kamarádku a kamaráda v podobě klasiky. Belgické pralinky milují všichni, a když nevíte, tak je to zkrátka sázka na jistotu. :) Pro ni jsem vybírala převážně mléčné a pro něj hlavu koníčka a notičky.


Dárek pro kamarádku zbožňující Koreu. Dlouho jsem sháněla něco vhodného, až jsem v pralinkárně objevila i tuhle asijskou krabičku. Zamkla jsem do ní vzkaz, tak doufám, že potěší :)


Dárek, který by se mohl líbit Vendy, ale já se k němu musela přemáhat. Upřímně nemám ráda tyhlecty věcičky, co z nich člověk musí akorát tak stírat prach. Kamarádka ale ve Vídni dala najevo, že je naprosto zbožňuje, tak ho bude mít. Andělíčka v taštičce.


Trochu trhlý dárek - kuskus s mističkou. Darovaný z jednoho prostého důvodu, aby mi už kamarádka nemusela jíst svačinu. Doufám, že ji to rozesměje :)


Dárek pro kamaráda hudebníka a mého bývalého tanečníka. Kravata s notami. Na Pinterestu jsem našla jednu podobnou s klavírovými klapkami a rozhodla se, že já mu musím dát notovou... Jenže kde ji sehnat? Konzultovala jsem nápad s mamkou a měla slzy na krajíčku, že můj nápad nejde zrealizovat. Mamka měla řešení. Kdysi koupila nějakou zažehlovací folii, na kterou lze vytisknout cokoli a pak to jen stačí přejet žehličkou. Byla jsem nadšena! Kravatu jsem koupila hned následující den a pustila se s mamkou do tvoření. Že zažehlování velkých ploch bude oříšek se ukázalo velmi záhy - špička se nám odlepila, ale vršek držel. Kravatu jsme tedy musely odstřihnout (:D) - naštěstí má H. rád jazz, tak se bude líbit možná ještě víc :) Byl to trochu boj, ale z výsledku jsem nadšená!


Stejnou technikou jsem tvořila i pro spolužáka. Mám zvláštní slabost pro motýlky a on pro koně. Tak jsem to zkusila skoubit a vznikl motýlek s koněm. Upřímně - nemůžu se dočkat, co mi na to zítra řekne! :) Je to trochu trhlé, ale ne víc než on :)


A když už jsem tvořila notičkovou kravatu, pustila jsem se i do notové svíčky. Inspiraci jsem čerpala opět na Pinterestu, ale provedení jsem si vymyslela sama, tak doufám, že bude hořet. Přidám k ní ještě Horké jablko v sáčku a dárek bude na světě :)


Drobnůstka ukořistěná pro kamarádku ze základky. Mini sprchový gel z Yves Rocher. Na víkendové akce se skautem bude jako dělaný.


A nakonec trochu blbinka pro jednu vysmátou slečnu. Má ráda českou hudební scénu, a tak jsem neodolala a poprosila o spolupráci Annu K. Zároveň má ta slečna ráda také žirafy a nesnáší matematiku, tak třeba ji s žirafím pravítkem bude bavit víc. :)


Samozřejmě jsem pár věcí vyfotit zapomněla, jako třeba stromeček-svíčku kupovaný z povinnosti pro třídního, nebo spoustu horkých nápojů (Hot Apple, Hot Cranberries) nebo krabice kvalitního kakaa pro mého brazilského spolužáka, který si pořád stěžoval, že jeho hostfamily pije samý břečky... :)

Nyní mám všechno zabaleno, omašličkováno a těším se na zítřek.

A co vy? Co máte přichystáno pro své kamarády a kamarádky? Pochlubte se! Jaký je váš oblíbený způsob balení? Píšete vzkazy? A je třeba někdo, komu kupujete dárek pouze z povinnosti?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tey Tey | Web | 19. prosince 2013 v 20:33 | Reagovat

Páni...Ty jsi si s nimi ale dala záležet. Koukám, že na Pinterestu hledáme inspiraci obě, je to skvělá stránka..:)

Všechny dárky se ti moc povedly,jsi šikulka! Naprosto mě nadchla ta kravata s notami, je to originální, pěkné a kamarád bude mít určitě radost. Jestli někdy budu obdarovávat někoho, kdo má tak rád hudbu, určitě se budu tebou inspirovat..
A ta svíčka! Nedala by jsi sem později návod, jak ji vyrobit? Určitě bych se do ní pustila. Už dlouho dobu si chci vyrobit rámeček ozdobený notami, ale zatím jsem se do toho nepustila. Moje kreslící schopnosti jsou bídné..

Asijská krabička je moc krásná. A co se týče andělíčka, já tyhle věci tak zrovna nemusím. Letos jsme s kamarádkou koupily takové ty uzavíratelné sklenice, zašly do Vegy je naplnit a nakonec kolem hrdla lýkem uvázaly mašličky. Zítra je budeme dávat třem učitelkám, které máme rády.
A právě ke sklenici, kterou budeme dávat třídní jsme přivázaly podobného andělíčka, upřímně, já to taky moc nemusím, ale když ona má andělíčky taky ráda.

Jo a k té levandulové sadě, mamce jsem letos koupila masáž, parfém a ona mi potají chodí na tu levandulovou sůl, kterou jsem si koupila na Krétě, tak mě napadlo, že bych jí ji k tomu vyrobila sůl, podle tvého návodu. Dnes jsem byla v Rossmannu a tam mají olejíčku plno, ale žádný ne levandulový a Dm mám zase docela daleko, takže jsem se chtěla zeptat, co se stane, když tam ten olejíček nedám?

PS: S tímto článkem mi v hlavě vykvetlo milion nápadů, které bych mohla ještě na poslední chvíli zrealizovat, takže, díky..:-)

2 M. M. | Web | 19. prosince 2013 v 22:12 | Reagovat

To jsou naprosto dokonalý dárky! Takový miluju, když jde vidět, že si darující dal práci a o obdarovaném něco ví, zamýšlel se nad tím a prostě... nemám rád univerzální dárky typu kosmetická kazeta z regálu z Tesca. Tyhle dárky jsou vážně skvělý :)

3 Barb Barb | 19. prosince 2013 v 22:35 | Reagovat

Jsi velice štědrá a nápaditá. Krásný předvánoční čas!

4 mengano mengano | E-mail | Web | 20. prosince 2013 v 9:44 | Reagovat

Nestačím koukat. Nejen nad tím, kolik práce sis dala s vymýšlením dárků:)

5 Ježurka Ježurka | Web | 20. prosince 2013 v 12:54 | Reagovat

Magdalenko, ty jsi opravdu empatická, trpělivá, zkrátka opravdu moc hodná slečna. Jen to všechno vymyslet a pak ještě tak nádherně zrealizovat - nemám slov. Toto je opravdu DÁREK OD JEŽÍŠKA. Pro všechny. Za to tě musí všichni mít moc rádi a ty si to zasloužíš.

6 pavel pavel | Web | 20. prosince 2013 v 14:36 | Reagovat

Vybrala jsi krásné dárky, ty tě musely stát majlant. Taky se mi u holek nelíbí legíny... snad ta móda už brzy vezme konec.

7 Magdaléna Magdaléna | Web | 20. prosince 2013 v 17:24 | Reagovat

[1]: Děkuji za báječný komentář!!!

Pinterest mám ráda, je vážně super inspirací.

Děkuju za pochvaly, návod na svíčku přibude, dost možná u na rámeček... Limituje mě čas, fotky a ještě nápad, který jsem neraelizovala :)

Přeji ať inspirace jenom kvete, těší mě, že jsem malinkým semínkem. :) vy s kamarádkou máte také super nápady!!!

[2]: Také nemám ráda unifikované dárky. Nejsou osobní a většinou se i prodraží... Prostě efekt nulový :) Třeba za propisky se jménem bych zabíjela :D

[3]: Tobě také... :)

[4]: Jojo.... také se divím :D

[5]: Děkuju, děkuju, děkuju za moc milý komentář.

[6]: Pravě že ani ne. :D Třeba pravítko se žirafkou stálo asi 6 korun :D

8 Kariol Kariol | E-mail | Web | 20. prosince 2013 v 19:11 | Reagovat

Přiznám se, že takovéhle vykecávací články psané podle nálady a potřeb čtu možná nejraději. Odráží se v nich život a to je fajn. :)
Pro spolužáky si sehnala nádherné dárky, navíc vážně obdivuji tvou kreativitu. :) Zvlášť notová kravata, levandulová sada a legíny se mi líbí, ačkoliv ty bych se svou postavou nosit nemohla... :)
Já už tak kreativní nejsem. Každému ve třídě jsem upekla perníček se jménem, pár holkám jsem koupila lak na nehty, jedné bližší spolužačce jakousi sadu od Miss sporty a dva polštářky s koňmi pro dvě zblázněné koňofilní holky, se kterými si často krátím odpoledky. :)
Co jsem dostala, to se asi pochlubím až v nemalých radostech. No jo, musím zase vymyslet těch sedm radostí týdne.. :D Ale to, že konečně skončila škola, bude ta největší radost. Potřebuju oddech. :)

Jsou to nádherné dárky. Vážně, obdivuju tě! :)

9 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. prosince 2013 v 20:37 | Reagovat

Já jsem chtěla pro sebe sehnat notové legíny, ale nikde nic... asi si je taky budu muset vyrobit :D
Já darovala svým kamarádkám sborník svých povídek a básniček :)

10 Renesmé Renesmé | Web | 20. prosince 2013 v 23:20 | Reagovat

Páni, nestačím koukat na množství dárků a tím pádem množství obdarovaných osob, ale taky nad nápaditostí a nápadů k tvoření a na závěr taky samotným popiskem, který celý článek jen podtrhl. Dvakrát. Úžasné dárečky. Já koupila spolužačkám jen pár opravdu malinkých drobnůstek, své opravdu dobré kamarádce jsem vytvořila "sobí balíček", jelikož miluje soby a já na oplátku dostala "soví" od jiné osoby, ale usmála jsem se, že je to stejně profláklé, ty sovy. Zajímaly by mne jejich reakce, jdi kreativní a štědrá, musela jsem nadělit tolik radosti! :)

11 ajka ajka | Web | 21. prosince 2013 v 2:09 | Reagovat

Dárkuješ opravdu pěkně, originálně:-)
Ajka

12 Slečna A. Slečna A. | Web | 21. prosince 2013 v 9:55 | Reagovat

Tak to je nádhera! Krása, úchvatné! Taky chci mít vedle sebe někoho, kdo by mě obdaroval něčím tak krásným! :))
Máš skvělou fantazii, krásné nápady! :)
A ta kravata! Hm a říkáš, že máš spolužáka hudebníka co má rád jazz? Ten by mě zajímal :D :D

Moc krásné, moc! :) Dej pak vědět, jak se budou tvářit! :) Já myslím, že je to všechno úžasné, krásné, och. Jsem z toho fakt unešená :)

13 Date tree Date tree | Web | 21. prosince 2013 v 11:03 | Reagovat

Tyjo, určitě napiš o tom, jak se jim dárky líbily! :-)
Já jelikož letos neměla brigádu a tudíž ani peníze jsem obdarovala přítele a něco vymýšlím pro babičku a mamku.
Co se týče balení, tak nemám ráda taštičky, protože mi to přijde jako odfláklé zabalení. Když se někdo moří s papírem je vidět, že si s tím dal víc práce. Když mám ale víc věcí, tak ji využiju :) (ale je to jen čistě osobní názor, proti taštičkářům nic nemám :-D)

14 Leopardí Mládě Leopardí Mládě | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 11:41 | Reagovat

Protože mám přátel opravdu hodně, rozhodli jsme se dárky si nedávat, protože kupovat (třeba i jen drobnost) 15 lidem není levná záležitost, ani žádná sranda. Chodíme proto poslední roky na vánoční večeři do některé z místních restaurací, pokecáme, a pak se rozejdeme domů. Je to bez starostí a v pohodě. Výjimku tvoří moje dvě kamarádky od školky, těm jsem dala pletenou kruhovou šálu, a Láskomanka, které jsem darovala nejskvělejší zápisník na světě (vypadá jako analogový foťák a má několik kapsiček na fotky z Polaroidu)

15 Strange Strange | Web | 21. prosince 2013 v 23:27 | Reagovat

Pinterest je úžasná věc.

16 Vendy Vendy | Web | 25. prosince 2013 v 23:34 | Reagovat

Tvé povídání se mi líbilo a ty dárečky také. Velké plus, že jsi je vybírala podle toho, abys udělala radost obdarovaným. Takže, i s trochou přemýšlení, co by se mohlo těm lidičkám líbit.
A vyrobeno ručně, to jsou nejlepší dárky. Zaujala mě hned ta levandulovaá sada na začátku. To jsou šumivé bomby do koupele?

17 Vendy Vendy | 25. prosince 2013 v 23:42 | Reagovat

P.S. zaujal mě taky Pinterest. To jen vyhledáváš v tom, co je tam nabídnuto, nebo můžeš přihrát i své vlastní fotky?

18 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 19:31 | Reagovat

Ach! Chci se vrátit na střední a dostávat takovéto krásné dárky s vtipem a s myšlenkou na obdarovaného, nikoli na sebe.
Kravata i motýl se krásně povedly, to je prima nápad (folii mám taky a pořád se odhodlávám k jejímu použití, pak taky poreferuju), stejně jako ostatní milé věcičky.
Pinterest miluju a sedám k němu jen občas - je to vždy na dlouho :-)
A díky za proklik! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.