Odpovídám...

2. listopadu 2013 v 14:39 | Magdaléna |  Aktuálně
...aneb proč nedostávám náušnice, na co myslím před spaním a jaké menu předkládám anglické královně.


Snažila jsem se tomu vyhnout. Nemám ráda, když za mě někdo něco vymyslí, chce abych něco udělala a ještě mi dá podmínky jak. Navíc jsem dost stydlivá a psát o sobě jen tak mi dělá trochu problém. Proto jsem první nominaci od Lišky odmítla. Představa, že na sebe musím napráskat 10 faktů mě děsila a povinnost vybrat 5 následujících lidí snad ještě více, protože - co kdyby náhodou odmítli? Brala bych to jako selhání. Když přišla od Kariol nominace druhá, trošku jsem hrála mrtvého brouka, ovšem v hlavě už jsem to nedokázala tolik vytěsnit. S nominací třetí, kterou mě obdařila Teeda, jsem už myslela, že je to nějaký zvrácený sen.

Jenže... Přestože je mi celý tento řetězový systém nesympatický, nemůžu to říct o otázkách, které mi blogerky položily. U mnoha jsem se usmívala a přistihávala, že v duchu odpověď vymýšlím. A tak jsem si řekla, proč vlastně ne... Po několika týdnech jsem se rozhodla, že se zúčastním, ovšem trochu jinak. Nebudu na sebe psát 10 faktů, protože bych se asi styděla a nominace pěti dalších (nebo snad dokonce 15?) se také zdržím, neboť by mě stresoval fakt, že ji můžete odmítnout, a mně by to bylo líto. Navíc většina z vás už se zúčastnila a já nevím, zda se "smí" nominovat několikrát. Avšak otázky jsem vymyslela a budu ráda, když na ně třeba odpovíte. Pokud se vám nějaká bude líbit, budete mít chuť se podělit o svůj názor či nápad, budu jen ráda. Zároveň ale nechci někoho povinně vybírat a určovat, takže otázky nechávám pro všechny. Můžete je zpracovat klasickou formou k sobě na blog, odpovědět do komentářů, do deníčku, ... zkrátka kam budete chtít. Můžete odpovídat na všechny, ale klidně i jen na jednu... Je to zkrátka jen na vás... :)

Na závěr bych chtěla Lišce, Kariol i Teedě poděkovat za důvěru, kterou do mě vložily a tak trochu se i omluvit za mou časovou prodlevu.

A teď už vzhůru k mým odpovědím!


Otázky, které mi položila Liška:

Najpodivnejšia vec o tebe?
Nejpodivnější věci zásadně tajím. :) Ale jednu věc přeci jenom prozradit můžu. Mám tříbarevné oči.
Pesnička, ktorá vystihuje tvoj život?
Taková asi není. Nikdy jsem se s něčím úplně neztotožnila. Ale mám silný vztah k Amaranthu a Pillow. První jsem poslouchala několik let nonstop, druhou jsem si několik let nepouštěla, abych uchovala ten nostalgický pocit.
Na čo myslíš tesne predtým, než zaspíš?
Na to, co si dám druhý den ráno k snídani, na to, co jsem přes den nestihla a občas na to, kolik hodin budu spát.
Obľúbený animák?
Nemám animáky ráda, ale výjimku tvoří Rebelka. Báječně vykreslený vztah matky a dcery.
Niečo, čo počúvaš, ale normálne by si to nepriznal/a?
No, jeden čas jsem tajila svou metalovou vášeň, ale ty doby už jsou asi dávno pryč. Dnes se obvykle nehlásím k Anetě Langerové, ale na její koncert bych určitě šla... Obecně ale svůj vkus sdílím jen s lidmi, kteří to dokáží oceniť nebo to alespoň pochopí.
Máš piercingy/kérky? A ak nemáš, chcel/a by si?
Ne a ani se mi to příliš nelíbí. Nemám dokonce ani propíchnuté uši. Děsí mě ta definitivnost a bolest v tom. A jestli bych chtěla - jednou možná tetování pro někoho, kdo by mi za to stál. Na místě, které je obvykle schované :)
Čo ťa naposledy rozplakalo?
To je dost osobní.
Miluješ niekoho?
Ano. Jen nevím, zda ten pocit budu smět někdy prožít.
Najbližšia kniha, strana 26, šiesta veta?
"Chtěl bych se vyzpovídat."
A kiss for me? :*
Sorry, but kissing girl is forbidden for me...

Otázky, které mi položila Kariol:

Jsi spíš na přírodní, nebo humanitní vědy?
No, to je otázka... Víš, hodně lidí to takhle rozděluje, ale já sama za sebe mám ty skupiny jiné - vědy logické a vědy pamatovací. Já jsem spíš na ty logické, odmítám se cokoli učit jen tak. Ale abych odpověděla na tvou otázku. Z přírodních věd mě moc baví matika, biologie člověka, botanika a sem tam určité okruhy z fyziky. Z humanitních věd miluji němčinu (nebo spíše svoji němčinářku :) ) a všechny jazyky obecně, což je asi jakási reakce na vnímání jejich potřebnosti pro můj život. Dále mě zajímá politika a i ty řečičky během základů společenských věd mi nevadí poslouchat :)
Co obvykle snídáš?
Nejčastěji bílý jogurt s nakrájeným ovocem a čaj. Když je mi zima, dělám si ovesnou kaši a když mám velký hlad, míchám vajíčka. Při vzácných chvílích, kdy mám pocit, že jsem štíhlá a kdy jsem den předem upekla nějakou neodolatelnou mňamku, si vezmu koláč, perník nebo nějakou domácí buchtu :)
Jak dlouho ti večer trvá, než usneš? Co tak po večerech zalezlá v posteli děláš?
Pokud přemýšlím, zda usnu, obvykle mi to trvá i několik hodin. Pokud to neřeším, upadám do spánku okamžitě - a taková situace je daleko častější. Když ještě nechci spát, čtu časopisy a přemýšlím, co si dám druhý den k snídani. V časovém presu si na mobilu píšu články na blog. :) A zhruba jednou za čtvrt roku se v posteli učím. Tohle všechno co jsem ale teď vyjmenovala jsou vzácnosti. Obecně vzato v posteli pouze spím.
Chtěla bys (třeba jen na nějaký čas) žít v jiné době? Kdy a proč?
Asi ne, protože moje historické neznalosti jsou tak veliké, že bych si určitě vybrala špatně. Jsem spokojena teď a tady.
Kdybys byla pohádkovou bytostí, čím bys byla?
Vílou Amálkou, o které mi děda každý večer povídal pohádky. Jeho Víla chodila nakupovat do Kauflandu a pouštěla draky. Tou bych chtěla být.
Co si myslíš o stahování filmů a hudby z internetu?
No, praktikuju to. Celkem často. Na jednu stranu vím, že z pohledu umělců je to špatné, ale zároveň si nepřijdu tak bohatá, abych si mohla kupovat originály. Pokud ale cítím potřebu tomu člověku/dílu vyjádřit úctu, peníze dám ráda. Spíš ale za koncerty a kino, než za CD a DVD.
Měníš často své názory?
Já moc nemám šanci je měnit, protože mi dlouho trvá, než si ho vůbec udělám. Snažím se spíš analyzovat skutečnosti a vidět je z co nejvíce úhlů. Chci mít pochopení pro všechny alternativy. V zásadě ale nepatřím k lidem, kteří se svého striktně drží. Dobré argumenty mě dokážou přesvědčit celkem rychle. Když si ale myslím, že je můj názor správný, chci, aby to ostatní viděli stejně, a dokážu je o tom vytrvale přesvědčovat.
Jaké je tvé vysněné povolání?
To je těžká otázka. Své povolání si nevysnívám. Někdy si říkám, že bych chtěla náročnou práci trochu nadnárodně orientovanou, třeba pár měsíců v Bruselu a tak. Jindy jsem při zemi a chci mít především čas na to, co pro mě v tu chvíli bude důležité - rodina, vaření, knihy, ... V takových chvílích jsem učitelka. Ale asi ani jedním nebudu. Nechám se překvapit.
Máš ráda pořádek? A dokážeš ho udržovat?
Mám. A čím jsem starší, tím více. Jako malá se se mnou mamka tolik nazlobila a teď už nejraději uklízím všechno sama. Mám ráda ten pocit, když je kolem čisto, a myslím, že tento stav dokážu i udržet. :)
Slané, nebo sladké jídlo? Které je tvé oblíbenější?
Sladkokyselé - koprovka :)

Otázky, které mi položila Teeda:

Jaké je tvoje nejoblíbenější slovo a proč?
Slovo nemám, ale jsem zamilovaná do malého psacího písmene F. Občas se neudržím a popíšu jím celou stranu kolem dokola. Jinak se mi líbí slova jako "čuramedán", "psisko", "lemák", "darmojed" a tak :)
Kolik stránek má mít ideální kniha?
Tolik, aby se mi vešla do kabelky. Tolik, abych ji stihla přečíst do rána. Tolik, aby na ní stihly vyrůstat lekníny, hrát hudba a svítit slunce.
Co si za znamení zvěrokruhu a za které bys byla ochotná ho vyměnit?
Jsem rak. Jednu dobu jsem zvěrokruh dost řešila, ale teď mě to nechává chladnou. Nicméně v jisté rysy věřím - rodina pro mě asi bude důležitá, i když to tolik nechci. Vyměnila bych ho asi za střelce nebo štíra - moc milá společenská zvířátka se smyslem pro humor.
Čím budeš, až budeš dospělá?
Já? Asi čalounice, pak mocná žena disponující 3 světovými jazyky a nabytým diářem, pak stavařka, tak trochu bohém a trochu domácí puťka... :) Co bude potřeba...
Bylo první vejce nebo slepice?
Vejce, to je jasné...
Kdyby přijela anglická královna, co bys jí uvařila?
Asi bych upekla kachnu. Pěkně dlouze a do křupava a k tomu připravila naše červené zelí. Nebo udělala buchty, velké, poctivé a povidlové.
A jako dezert bych jí připravila ochutnávku všech jídel, které jsem já snědla v Anglii, s nadějí, že zakáže prodej cornwallských taštiček a věnuje část rozpočtu na osvětu v gastronomii.
Jaké místo na světě chceš a rozhodně nechceš navštívit?
Chtěla bych na Sněžku - docela obyčejně. A jednou třeba do Ruska - s Ní - na ledové sochy - zahrát si tam na schovávanou a pak se najít.
Dnes už asi není místo, kam bych nechtěla. Ale jako malá jsem odmítala Itálii... protože mi doma řekli, že je to blízko Moravy, odkud pochází otec. To byl dostatečný důvod, proč tam nechtít.
Co ti vůbec nejde a štve tě to?
Nejdou mi kotrmelce. Když je dělám, všichni si myslí, že si zlomím ruce, a já si u toho připadám děsně nemotorně. Byla jsem také jediná, kdo z nich dostal trojku a tenkrát mě to opravdu naštvalo, protože jsem celé dětství věnovala tomu, že jsem se je učila i pozadu a najednou přišla tělocvikářka s roznožkou.
Také mi nejde se pravidelně a systematicky něčemu věnovat. Během angličtiny a němčiny mě to šve asi nejvíc.
Kdybys měla chameleona, jak bys ho pojmenovala?
No, řekla bych, že by to nebylo důležité, protože by mi asi dlouho nevydržel :D
Rozčilovaly tě moje otázky?
No, rozčiluje mě trochu celý ten koncept, ale proti otázkám nic nemám. Byly milé a některé tvé mi nedaly spát i několik dní. :)

A na závěr mé otázky pro vás - pro všechny:

  1. Jak vidíš sám/samu sebe za 10 let?
  2. Existuje nějaký drobný luxus, který si pravidelně dopřáváš? (voňavá koupel, oblíbený zákusek v cukrárně, ...)
  3. Kdybys měl/a možnost 15 minut mluvit k celé naší republice a měla jistotu, že tě celý národ poslouchá, co bys řekl/a?
  4. Jaká je tvá oblíbená vůně? Myslíš, že ti někdy zevšední?
  5. Kdyby hořelo a tys mohl/a ze svého šatníku zachránit pouze 3 věci, jaké by to byly?
  6. Kdybys mohl/a udělat jednu věc, za kterou by nebyl žádný postih ani následky, co by to bylo?
  7. Jaký máš názor na adopci dětí homosexuálními páry?
  8. Chtěl/a bys mít schopnost vědět, co si o tobě lidé myslí, když s nimi mluvíš?
  9. Kdybys měl/a Brumbálovu myslánku s kapacitou 3 vzpomínky, co bys do ní uchoval/a?
  10. Představ si, že stojíš před trestem smrti a zachránit tě může jen dobrý vtip, kterému se soudce zasměje. Jaký mu řekneš?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ruthi. ruthi. | Web | 2. listopadu 2013 v 17:29 | Reagovat

příjde mi, že už je blog zahlcen tímto řetězákem :D co si pamatuju, tak mě nic při píchání uši nebolelo, možná je to subjektivní ^^ taky mi hodně dlouho trvá než si vymyslím svůj vlastní názor, občas mě to prostě děsí, že jsem tak "neschopná". jak mě tak napadá, taky se nechám překvapit, kam mě osud zavede, co nakonec budu dělat a čím se budu živit. je to docela smutné, že stále nevím, co chci dělat :D

mm, a koukám, že máš docela záludně otázky, mě by teda dlouho trvalo, než bych na ně odpověděla, jelikož nad něčím nepřemýšlím a nebo přemýšlím dlouho ^^

2 Kariol Kariol | Web | 2. listopadu 2013 v 19:54 | Reagovat

[1]: nejen blog, i blogspot a spousta dalších portálů :D
Jsem ráda, žes nakonec odpověděla, pokládala jsem právě otázky, které mě zajímaly. Třeba ty snídaně. Všude se píše, jak se to má jíst zdravě a tak, ale vím, že se to prostě nedá, zvlášť když mám skluz, tak si nemůžu připravovat nějaká extra jídla. :)
Na otázky ráda odpovím, byla jsem nominovaná ještě několikrát a tak možná napíšu o řetězáku ještě jeden, taktéž pouze odpovídací, článek. :)

3 hacienda-ve-stredohori hacienda-ve-stredohori | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 20:54 | Reagovat

Čím dál víc se mi líbí co a jak píšeš :-) Díky!

4 Teeda Teeda | Web | 3. listopadu 2013 v 18:45 | Reagovat

Chm.. na číslo šest by to asi bylo - vykrást banku, zaplatit vrahovi a nechat odkráglovat našeho "prezidenta". A pak honem útěk na Kajmanské ostrpvy. :D

5 Magdaléna Magdaléna | Web | 6. listopadu 2013 v 20:43 | Reagovat

[1]: Je to smutné... :D Je to smutné u nás obou... :D
Důvodů pro nepíchlé uši mám samozřejmě více. Nedostávám každé Vánoce 5 nových náušnic (i když jeden pár se objeví každý rok tak jako tak :D). Baví mě zjišťovat, kdo si všimne a kdo ne. A líbí se mi doteky kluků i holek na celistvý lalůček :)

[2]: U mě je zrovna snídaně jedním jídlem, co neošidím.. Prostě nemůžu. To už se odbydu večer, ale bez pořádné snídaně nemohu fungovat :)
Bude mi ctí :)

[3]: To já děkuju.

[4]: :) Jenom jednu věc... :) (co takhle odkráglovat vlastnoručně na Kajmanských ostrovech? :D )

6 Vendy Vendy | Web | 7. listopadu 2013 v 12:54 | Reagovat

Tenhle řetězák pokládám za jeden z lepších, přemýšlivých, proto jsem se mu nebránila ani loni (to šel pod názvem Blogové letadlo), ani letos. Záleží totiž na otázkách, víš. A tyhle otázky byly hodně dobré, z obou stran.
Tříbarevné oči? Chtěla bych tě vidět na vlastní oko, fakt... :-)
Víla Amálka, která chodí nakupovat do Kauflandu? To byly nějaké dědečkovy svérázné verze? :-)
Pořádkumilovná, budující si svůj vlastní názor, ale nebránící se jej změnit, když slyší dobré argumenty, a taky bych řekla, že jsi kreativní i optimistická a máš pevnou vůli.
I tvé otázky jsou hodně dobré, nevím, co bych odpověděla hned na tu první, protože za deset let, to je pro mě už dost děsná představa.
Ty otázky si asi stáhnu a dám to k dalším otázkám, takže z toho udělám seriál na pokračování, protože už jsi asi šestá. :-)

7 Vendy Vendy | Web | 7. listopadu 2013 v 12:55 | Reagovat

[4]:škoda námahy, vždycky může přijít ještě větší blbec. Omez se na vykradení banky a užívání si peněz.
A vlastně, pokud by za to nebyl postih, tak bys ani nemusela utíkat na Kajmanské ostrovy, ale užívat si pěkně doma.
Nebo kdekoliv na světě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.