Na Okoř je cesta...

20. srpna 2013 v 10:18 | Magdaléna |  Cestovatelsky
.... jako žádná ze sta, roubená je stromama.

No, v jednom písnička nelhala - stromy tam opravdu jsou. Nicméně pokud čekáte "zestu", tak vás to asi zklame, stejně jako absence bílé paní, co šla dávno spát. My na žádná strašidla ale zvědaví nebyli, a tak jsme tam vyrazili čistě jen za hudbou a vůní léta.

L. někdy v červnu přišla s tím, že pojedeme na fesťák a koupila lístky na Okoř. To že tam pojede ještě půl tuctu dalších známých jsme zatím netušily. Kývla jsem na to, ani nevím proč, možná proto, že to bylo za dlouho, že jsem věděla, že ten den mám volno, že... Dost možná, abych konečně zjistila, co je to fesťák!

To ráno jsem byla tak vyplašená a mimo, že jsem do sebe naládovala pořádnej kus mrkvovýho dortu (od Dity, takže dojmy z něj v nejbližší době také přihodím) a se značnou nedůvěrou mohla vyjet. Víte, když moc nečekáte, obvykle dostanete docela hodně. A já až na tu bílou paní rozhodně zklamaná nebyla :)Samotnou cestu jsme docela vymakaly. Jasně, že se u autobusu strhla hádka, o to, kdo se cpe a kdo ne. Nicméně my tak nějak šikovně proklouzly, takže nám nikdo vulgárně tykat nezačal a mohly jsme si v klidu sednout. Jak jsme už psala, stromů jsme cestou minuly spoustu a do půl hodiny se ocitly přímo pod Okoří. A protože bylo ještě před začátkem, nečekaly jsme ani frontu. Ovšem měl to i druhou stránku - ochranka měla čas, a tak mi s klidem zabavili pití (vodu z domácho kohoutku) a kdyby se ten chlápek nelekl kuskusu v krabičce, tak jsem přišla i o jídlo. :D Nicméně dostaly jsme náramky a ocitly se uvnitř. Všude lidi, všude deky, všude horko..


Zabraly jsme místo a čekaly, až dorazí ostatní. Nemělo to smysl, víc jak půl hodiny na tom slunci vydržet nešlo. Opustily jsme tedy naš propocený metr čtvereční a vydaly se koupit malinovku. Že to je nejlepší investice, zjistíte vemi rychle - za 35 korun máte půl litru pití i jídla v jednom, což vám za stejnou cenu nenabídne nic jiného. Pod stánkem na limču jsme tedy přečkaly dobu, než přijeli kluci a Křesinky. To, že ta doba byla totožná s časem, kdy zpíval Klus byla daň z přidaného vedra. Tak třeba někdy příště, Tomáši...
Jakmile jsme trochu zmobilizovali síly, zakempili jsme s dekou u TOI TOIek, protože naše místo už bylo samozřejmě obsazeno trojnásobným množstvím lidí.
Hudba hrála, lidi chodili na záchody a sluníčko velmi velmi pomalu zacházelo... Nejvíc mě asi překvapil Xindl-X. Nebyla jsem sice u podia, ale z toho, co jsem slyšela, mi bylo jasné, že má svůj výstup fakt pěkně připravený.
Když už se dalo nějakým způsobem existovat, procpaly jsme se na Brzobohatýho (B. ho má ráda a já tam šla jen proto, abych ze sebe dostala tu ospalost z horka). O. chtěl pak slyšet Eddie Stoilow, a tak jsme tam rovnou počkali ještě na Nightwork.


Přiliš je nemusím, ale show to byla obrovská, to musím uznat. Excentristi se holt poznají. Jedinou chybou na kráse byl dvoumetrový pán ve středních letech, jemně připitý, který usoudil, že musí publikum bavit on. A to, že si se svou výškou stoupne úplně dopředu vnímal jako samozřejmost, kterou ještě nahlas veřejně prezentoval. Byl by mi asi jedno, ale bohužel stál úplně vedle mě a já co chvíli na sobě cítila jeho záda... Sbohem osobní prostore.

Nicméně abych zase Okoři nekřivdila, tak nikoho vyloženě na mol ("na sračky", říkejte si tomu jak chcete) jsem tam nepotkala. A až na pár pošlapaných lidí jsem měla pocit, že to je relativně klidnej fesťák.

V 11 hodin ale přišlo to, na co se těšila většina lidí - Kryštof. Sice se na ně muselo čekat, protože se strašně dlouho připravovali, ale většina lidí (spolu se mnou) svoji nespokojenost ztratila hned během první písničky.


Prostě nezklamali. Richard dokonce i vyřešil ztrátu dítěte.
"Nechápu, jak může máma ztratit svoje dítě... Paní, přijďte si na podium. Ale pokud máš nějakýho nakorbenýho tatínka, tak to byl jen nevinej fór, jo?"
A dokonce se vytasili i s balón(k)ama... Byl to báječný pohled koukat na masu lidí, která si ve tmě pinká metrové červené a bílé balóny.


Abych to schrnula, svůj první fesťák jsem si užila.
Příště si vezmu věci na převlečení, deku, vyrobím trička pro celou partu a bude to dokonalost. :)
Nashledanou za rok, Okoři...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 22. srpna 2013 v 23:32 | Reagovat

To musel bejt výbornej zážitek!!

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. srpna 2013 v 20:08 | Reagovat

[1]: To byl :)

3 mujblog-denikcz mujblog-denikcz | 7. září 2013 v 13:32 | Reagovat

Ahoj! Máš moc pěkný blog!:) Já jsem byla minulí rok , letos jsem jela na Bezděz a nic moc ! Jinak super !! :D

4 Magdaléna Magdaléna | Web | 10. září 2013 v 16:31 | Reagovat

Bezděz - to jsou Hrady? :) Tam byla kámoška a taky teda nepěla moc chválu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.