V pres(s)u

30. července 2013 v 20:29 | Magdaléna |  Všednodennost
Vrátila jsem se z brigády a zanedlouho (tím myslím opravdu zanedlouho) nastupuju zase někam jinam. Narozdíl od nenáročné táborové kuchyně, kde má člověk stravu, ubytování a zábavu ještě zaplacenou, mě ale čeká provádění na jednom malém zámečku.

Kdybych věděla, že všechno bude tak jak je, nikdy bych na to nekývla... V první řadě nejsem žádný historik. Nepovažuju se za hlupačku, ale když už někdo neví, s čím na mě vyrukovat a jak mě potopit, řekne "z dějepisu vím víc než ty". A ať by to byl kdokoli, vždycky bych musela sklopit patky a dát mu za pravdu. Je pravda, že tohle jsem věděla už předtím - a navíc - přiznejme si to - na provádění žádný historik být zase nemusíte, prostě se naučíte dodané texty. Jenže to je právě ten problém. Vždycky žiju v přesvědčení, že všechno zvládnu i na poslední chvíli. A zatím mi to vycházelo - 40 stran biologických nechutností a latinských termínů? Za jeden večer žádný problém a stihnu se i vyspat jako jindy. Jenže tohle jsem podcenila...Víte, ono 200 stran je 200 stran. A já nastupuju za 3 dny. Ne že bych se na to nepodívala. Ta knížka (respektive dvě knížky) na mě doma kouká už půl roku. Dokonce jsem si všechno namluvila do telefonu, ba jsem si to vzala i s sebou na tu první brigádu. Jenže! Tam to skončilo. A teď tu dost šílím, že nestíhám.

V následujících pár dnech tedy budu ponořená do systému zbraní (to mě baví), do historie (to mě nebaví), do biflování letopočtů (to mi jde), budu se snažit zapamatovat si všechny pány a jejich ženy (to mi nejde)... Jenže to nejsem já. Realita vypadá tak, že si každý den přečtu jeden okruh a zbytek dne někam jedu, vařím nebo dělám jiné "užitečné" věci.

Spoléhám tedy na to, že mé večerní poslouchání sama sebe přinese nějaký úspěch. A abych to ještě trochu podpořila, přepisuju si vše heslovitě do počítače. Jedna srana A4 zdaleka nevypadá tak hrozně jako stran 90 - jenže natahnout těch pár bodů na 45 minut?


Jsem z toho docela zoufalá a v hlavě mi běhají představy, jak mě kastelán vyhodí na hodinu...
Už abych měla první prohlídku za sebou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katherine. / gettingfit.blog.cz katherine. / gettingfit.blog.cz | Web | 1. srpna 2013 v 16:25 | Reagovat

Pane jo .. obdivuju tě, že jsi na tu brigádu vůbec šla, já jsem hrozný trémista, i kdybych to uměla sebelíp, hrozně se bojím mluvit před lidmi. Ale je to určitě taky tím, že to zase tak často neprovozuju. Myslím, že po pár prohlídkách bych si taky zvykla. Každopádně to nechávání na poslední chvíli znám z vlastní zkušenosti. Ale poslední dobou se musím pochválit, že už jsem přišla na to, že se tím nic neřeší, naopak. Ale v téhle chvíli ti nezbývá, než nad tím sedět, sedět a sedět. Já ti upřímně moc přeju, aby se ti to povedlo a věřím, že to zvládneš. ;)) Vezmi si k tomu oblíbené křupky, nějaký dobrý čaj či kafe a uvidíš, že to půjde hned lépe!
Já můžu narovinu říct, že bych to nezvládla. :D Jakmile se mám naučit takové velké množství během krátkého časového úseku, motá se mi to pak všechno dohromady. :/
Jinak co se mobilních aplikací týče, tak jsem úplně mimo, takže o té, co počítá kalorie jsem pořádně ani neslyšela. Ale mám ten dojem, že kamarádka mi říkala, že něco takového má. A vzhledem k tomu, že je Češka tak snad i takovou, která bere české potraviny. :D Mám se jí zkusit zeptat? :))

2 Sentencia Sentencia | Web | 6. srpna 2013 v 10:22 | Reagovat

ty jo. jsi dobrá... já vždycky hledala nějakou brigádu na provádění po hradu, ale vždycky už bylo všechno zabraný... to učení ti rozhodně nezávidím, ale určitě to zmákneš a bude to fajn :)

3 Basilah Basilah | Web | 15. srpna 2013 v 19:21 | Reagovat

to zmákneš jako nic. lidi poslouchají, hlavně kdy to je zajímavé a nemusí to být ani tak pravdivé, jako poutavé... průšvih je, když narazíš na nějakýho odborníka, kterej ví co a jak a ptá se na nějaký moc velký podrobnosti... věřím, že jsi to zvládla a chodí Ti tam samí fajn lidi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.