Kavárna U Vážky

1. července 2013 v 18:02 | Magdaléna |  ...mi chutná
Zhruba před měsícem jsem se dozvěděla o "nové" kavárně u nás ve městě. Trochu si zakládám na tom, že znám všechny místní podniky čajového, obědového a cukrárenského typu, a tak jsem se rozhodla, že ji musím co nejdříve navštívit. Za normálních okolností bych na tu návštěvu ani tolik nespěchala, ale hrozně moc mě upoutal ten název a logo. Vyzvídala jsem tedy, zda už tam někdo byl. Spolužačka mi řekla, že je to tam moc pěkné, ale jinak nic a můj devítiletý bratranec se vyjádřil, že tam mají hezké stoly, takže jsem moc nevěděla, co si o tom myslet.
Dnes jsem se po půlroce sešla s kamarádkou a pojala to jako příležitost k návštěvě.


O co se jedná?
o moderně a vkusně zařízenou kavárnu v luxusním stylu s širokým výběrem (nejen) kávProč?
Jediná kavárna v Příbrami, kde vám dopřejí luxus latté artu (což jsem zjistila až doma u internetových stránek, ale v budoucnu rozhodně musím vyzkoušet) a kde podávají i luxusní kávy z výběrových zrn. Jako novinku teď představují čaje Matcha, které hodlám prubnout příště a které vypadají naprosto bombasticky, tedy pokud jako já holdujete zelenému čaji. Co se týče zákusků, čekalo mě zde dnes ráno trochu zklamání, měli pouze 2 marcipánové dorty a 2 panna cotty. Mě a kamarádce to stačilo, ona panna cottu miluje a já po dnešku asi taky, ale pokud by po nás přišlo ještě pár lidí, tak nevím nevím, co by jim nabídli. Na jejich facebookových stránkách ale prezentují fotografie plného stojanu a poměrně vekého výběru na něm, takže je dost možné, že to byl jenom začátko-prázdninový kiks.
Chtěla bych také upozornit na krásný interiér, zatím nejlepší, jaký jsem v našem městě viděla. Ladění ve vážkovém stylu do fialovo-šedo-bíla se mi moc líbilo. V nápojovém lístku se můžete dočíst, že židle jsou výtvorem světového designéra, což ale pro mě není nijak důležité. Daleko větší pozornost si podle mého zaslouží plastická zeď s věšáky ve tvaru vážek, skládané papírové lustry a detaily jako je například rytina vážky na každém stolku.Kde?
Příbram, Březové Hory, více informací zde.
Chtěla bych ale zmínit, že pokud chcete do kavárny na denní start, nemáte moc šanci - otevírají až od 10 hodin, což je pro ranní ptáčata jako jsem já zlo.

Co tam?
Samozřejmě káva. Nabídka naprosto špičková, troufám si tvrdit nejlepší z celé Příbrami. Až vyzkouším, ráda poreferuji i o Matcha Tea a doufám, že budu moci přihodit i lepší komentář k nabídce zákusků (i když tu panna cottu bych si dala klidně znova :) )

Obsluha?
My chytly takového klučinu, kterej mě teda hodně zklamal. Vypadal rozkošně, to ano, ale objednávku nosil po jednom (ještě nahrbeně a oběma rukama) a se zhruba dvouminutovou prodlevou, což mi přijde příliš. Nakonec vykalkuloval cenu dohromady, a když jsme chtěly zaplatit zvlášť, nezvládl sečíst dvě položky z hlavy a musel se vrátit a spočítat si to.

Cena?
Poněkud větší, než je standard. Za latte si naučtují 45 Kč, za horkou čokoládu zrovna tak. Je třeba ale zmínit, že právě u čokolády je i ta nabídka nadstandardní, takže kromě klasické tmavé a bílé si tu můžete dát třeba i pomerančovou a madlovou. Káva se pohybuje v cenové relaci od 40 až do 100 Kč, přičemž se ale jedná i různé druhy kvalitních typů, takže vás tu nečeká jen "presso" a latte, ale třeba i irská a vídeňská káva. Zákusky za 35,-.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RealistOnTheRainbow RealistOnTheRainbow | Web | 1. července 2013 v 19:11 | Reagovat

latte art :) to je skvělý.. jinak ty ceny mi přijdou naopak nižší, ale zas já bydlim v Praze..

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 2. července 2013 v 18:03 | Reagovat

:) Tak to se na to potom asi díváš jinak. Když jsem si kdysi stěžovala kamarádce, jak jsou pouťouvé atrakce drahé, oznámila mi, že autodrom za 50,- je super cena... (A kafe v Praze je kapitola taky sama pro sebe :) )

3 Krousta Krousta | Web | 13. srpna 2013 v 11:07 | Reagovat

No já vám nevím, kávu mohou mít skutečně vynikající, to já takhle nepoznám, ale ten interiér mi připadá jak z počátku devadesátek :)

4 Magdaléna Magdaléna | Web | 20. srpna 2013 v 14:26 | Reagovat

[3]: :) Tak mě se to líbí. U nás je to něco nového, jednoduchého a elegantního. :) Něco, co tu chybělo. Každému se ale samozřejmě líbí něco jiného. :) Děkuji za názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.