Na lovu

20. června 2013 v 21:30 | Magdaléna |  Všednodennost
Rána tohoto týdne jsou naprosto kouzelná. Člověk kolem 6 hodiny ráno vyjde v kraťasech a vůbec mu není zima. A protože já jsem tak trochu ranní ptáče, vydávám se lov. Nohama brouzdám rosou, vstřebávám to množství světla a tepla, které ale zatím není přespříliš, a užívám si pocit, že tohle všechno smím. Uvědomuji si to obrovské štěstí, že můžu vyběhnout ven, "chytit" si divokou ředkvičku, zkontrolovat jahody a cestou zpět si k vajíčkům natrhat šnytlík.

Pojďte se tedy vydat se mnou, ulovíme spolu něco k snídani, pokocháme se, zkontrolujeme co už vyrostlo a co ještě ne, ale musíme si dát pozor - snadno se může stát, že příroda uloví spíše nás než mi ji...Prošli jsme vrátky do mamčiny zahrádky, minuli starý pokroucený šeřík a před námi se rozprostírá mlžný opar za plotem táhnoucí se až k lesu...

... Pokračujeme k záhonkům. Zatím toho moc nekvete, ale kosatce se již ukázaly...

... a pivoňky již také vykoukly...

... mmm... Také cítíte tu jasmínovou vůni?

Teď přejdeme do zeleninové zahrádky, kde většinu spravuje děda... Tady se budou v září červenat a zelenat papriky...

... projdeme kolem kamené zídky, mineme rajčátka...

A teď přichází tyto červené zázraky, pro které je celá naše vesnice známá. Nikdo to tu nezná, ale jakmile řeknete "jahody", každý hned ví :). Tohle jsou zatím první plody, na ty další si ještě musíme pár dní počkat... ale nebojte, já je kontroluji každý den.

Nastal čas, abychom se pomalu vrátili... Cestou zpět ale ještě natrefíme na trsy kopretin schované ve vysoké trávě...

... Jéje! Dokonce i brouček!

Poslední ohlédnutí.... a... dneska nám to vyšlo - příroda namísto nás ulovila někoho jiného...

Že vy se ptáte, co bude s tou snídaní? No nebojte, nezapomněla jsem na ni. Ale nechám vás ještě trochu vyhladovět - na úlovku si pochutnáme až v dalším příspěvku. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sentencia Sentencia | Web | 21. června 2013 v 18:54 | Reagovat

to já včera mohla lovit už od 3 ráno :) vyráželi jsme totiž o půl páté do brna :) byla jsem ale moc líná, unavená a vystresová na to, abych něco fotila... navíc z auta se toho moc nafotit nedá :) ty máš ale krásné ranní fotky :)

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 22. června 2013 v 6:49 | Reagovat

[1]: Tak únavě ve 3 hodiny ráno se vůbec nedivím :). Já měla možnost být v Brně loňské prázdniny, nicméně žádné noční procházky se nekonaly :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.