Krabičková sváča

16. května 2013 v 18:07 | Magdaléna |  Do zobáčku

Tak kterou krabičku si dneska dáme?


Ano, samozřejmě, že i já jsem jako malá nosila do školy boxík na svačinu, do kterého mi mamka každé ráno připravovala rohlík se šunkou/sýrem/čímkoli a nějakým ovocem. Vlastně to byla taková móda mého dětství - kdo neměl krabičku, jako by nebyl. Nicméně na druhém stupni jsem, stejně jako většina ostatních, od krabičky upustila - jednak kvůli tomu, že zabírala zbytečně moc místa, jednak také kvůli tomu, že už to zkrátka nebylo moc IN.

Jenže na gymplu přišlo 7 hodin vyučování v kuse a mně došlo, že jedna houska na takovou dobu rozhodně nestačí a navíc je to příšerně nevýživná kalorická bomba (pokud tyhle věci neřešíte, naprosto to chápu, ale já je řeším :) ). Najednou tu byla otázka, co s tím, a tak vlastně začala má cesta ke krabičce.

Inspirace přišla hned z několika stran. Prvotní byla ta, že mamka tou dobou vyměnila svůj věčně tekoucí ešus na obědy za těsnící krabičky, které, podle jejích slov, zabírají v tašce méně místa. Dalším posunutím byl můj spolužák dbající na správnou výživu, který si v té samé krabičce nosil do školy snídani v podobě ovesné kaše (já ovesné vločky děsně nerada :D ). No a třetím závěrečným a asi i rozhodujícím momentem byly dny, kdy jsem namísto do školy jezdila do Kladna, Slaného a tak, odkud jsem se vracela třeba až kolem 3 hodiny odpoledne. Nešlo to řešit jinak, než studenými obědy s sebou. A tehdy mi vlastně došlo, že ty krabičky jsou děsně super, že netečou, jsou skladné a HLAVNĚ do nich jde dát i sypká či tekoucí nerohlíkovo i nehouskouvá svačina. :)

No a dnes už je to pár týdnů, co mi tu svačinu závidí právě ten spolužák s ovesnou a kaší...
A jelikož se mě nedávno spolužačka zeptala, jak to dělám, že mám vždycky tak krásnou svačinu, rozhodla jsem se, že vám sem hodím nějakou inspiraci. Nečekejte nic velkého - všechno jsou to věci, který se dají stihnout ráno za 5 minut a které se dají v pohodě donést do školy (třeba takový meloun - i při nejvyšš snaze to prostě nejde :D).

1.) Jarní salát s vajíčkem
Snažím se, abych, když mám sladkou snídani, měla svačinu slanou a naopak. Tohle je varianta doplňující sladkou snídani a troufám si říct, že i barevně se mimořádně doplňuje. Je to mix zeleniny, kterou jsem doma našla (špenát, okurka, rajče a ředkvičky) doplněné posoleným vajíčkem téměř natvrdo. :)

2.) Jahodová miska
Zatím ještě není sezóna jahod, ale to neznamená, že je v Tescu nemají v akci. :) Tahle svačina má jedinou nevýhodu. Pokud jí nesníte někde ve skrytu před zraky spolužáků, rozhodně vám z ní mnoho nezbyde. I přesto (nebo možná i právě proto) to stojí za to.

3.) Rajčatová fofrovka
Takhle na fotce to až zas tak krásně nevypadá, ale o to lepší je to do chuti. Obyčejná cherry rajčátka smíchaná s lžící sýru Cottage (ten od Madety) a jemně osolit. Je to naprosto výborné a skvěle to zasytí i na těch 7 hodin. Jeden z mých sváčových favoritů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.
Všechny texty a fotografie jsou má vlastní tvorba, prosím respektuj to. Děkuji.


.